12.05.2017 11:38

Metallica chce być pierwszym zespołem, który zagra w kosmosie

Lars Ulrich zdradził wyjątkowo ambitne plany jego zespołu. Skoro na Ziemi już był wszędzie, do podbicia pozostaje tylko... przestrzeń kosmiczna.

Metallica chce być pierwszym zespołem, który zagra w kosmosie
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Gdzie jeszcze nie było Metalliki? Nie ma już zbyt wielu takich miejsc na naszym globie. W ciągu 36 lat na scenie James Hetfield i spółka zjeździli już praktycznie cały świat. Ich zespół ustanowił nawet światowy rekord, grając na wszystkich siedmiu kontynentach, i trafił do Księgi Guinnessa. Ostatnim miejscem, którego brakowało do kompletu, była Antarktyda.

Jakie granice zostały jeszcze do przekroczenia? Czołówka serialu „Star Trek: Następne pokolenie” przekonywała, że tą ostateczną jest... kosmos. I najwyraźniej właśnie tam widziałby w następnej kolejności swoją kapelę Lars Ulrich. Perkusista pochwalił się w wywiadzie swoim marzeniem - i chyba nie był to wcale żart...

"

Żyjemy w San Francisco, a to przecież przejście do przyszłości. To oczywiste, że wszystkie te futurystyczne rzeczy są planowane właśnie wokół San Francisco, więc wydaje mi się, że jesteśmy w najlepszej sytuacji z możliwych, jeśli chcemy zagrać w kosmosie. "

Nie są to czcze przechwałki. Muzyk zdradził, że sonduje już w tym temacie kilka odpowiednich osób, całą sprawę zdaje się więc traktować całkiem poważnie. Na razie jednak nie ma żadnych konkretów, którymi mógłby się podzielić z fanami i nie chce zapeszać. Ostatecznie do niczego nadzwyczajnego może nie dojść, ale gdyby...

"

Prawdę mówiąc nie chcę składać żadnych obietnic. Jedynie taką, że jeśli naprawdę będziemy mieli taką możliwość, to z chęcią ją wykorzystamy. Myślę, że przez te kilkadziesiąt lat pokazaliśmy, że ten duch przygody wciąż jest w nas i że nadal uwielbiamy przekraczać granice. Robić niesamowite rzeczy. Więc obserwujcie nasze dalsze poczynania. "

Od dziś patrząc w gwiazdy pozostaje nam więc wypatrywać muzyków Metalliki. Zanim jednak doszłoby do tego kosmicznego występu, będziemy mogli zobaczyć Ulricha z kolegami o wiele bliżej, bo na krakowskiej Tauron Arenie. Grupa zagra w Polsce 28 kwietnia 2018 roku.

Chciałbyś zobaczyć Metallicę w kosmosie?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica