22.11.2018 15:15

Metallica chciała grać z Dave'em Lombardo, ale on miał ciekawsze plany

Kiedy Dave Lombardo grał jeszcze w grupie Slayer, miał okazję zagrać utwór wraz z członkami całej Wielkiej Czwórki thrash metalu. Perkusista jednak odmówił i nie wyszedł na scenę.

Dave Lombardo
foto: KRZYSZTOF ZATYCKI/REPORTER

Wykonanie chociaż jednego utworu wspólnie z metalowymi gigantami, Metalliką to marzenie niejednego, nawet popularnego muzyka. W 2011 roku podczas występu Wielkiej Czwórki w Szwecji, miał taką okazję ówczesny perkusista Slayera - Dave Lombardo, jednak nie miał zamiaru z niej skorzystać.

Dave Lombardo odmówił grania z Metalliką

W wywiadzie dla „The Needle & the Damage Done” były perkususta Slayera wyznał, że odmówił zagrania "Am I Evil?" z członkami Wielkiej Czwórki, ponieważ spieszył się na...wizytę w salonie tatuażu. Muzyk zaplanował nową dziarę na termin zaraz po koncercie i zależało mu, żeby zdążyć na sesję. 

"

Odmówiłem, bo naprawdę zależało mi, żeby zrobić ten tatuaż. Potem ludzie pytali, gdzie jestem, a gdy słyszeli odpowiedź, ze zdziwieniem rzucali: "że co?". "

Metallica zagra w Polsce w 2019 roku

Trasa Wielkiej Czwórki objęła także koncert w Polsce, na którym fani thrashu mogli usłyszeć Dave'a Lombardo za garami w towarzystwie nieżyjącego już gitarszysty Jeffa Hannemana. Polacy 27 listopada 2018 roku po raz kolejny zobaczą na scenie autorów "Reign in Blood" - tym razem w nieco innym składzie. Do naszego kraju wraca też Metallica, która zagra koncert na Stadionie Narodowym w Warszwie 21 sierpnia 2019 roku. Poza Hetfieldem i spółką w stolicy pojawi się także grupa Ghost i Bokassa.

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Slayer Dave Lombardo