Metallica i Foo Fighters zagrają koncert w hołdzie dla Chrisa Cornella

Joanna Chojnacka
14.11.2018 11:23
Metallica i Foo Fighters zagrają koncert w hołdzie dla Chrisa Cornella Fot. PRUS AGENCY/East News

Przyjaciele Chrisa Cornella zagrają koncert ku pamięci muzyka. Na scenie w Los Angeles pojawi się między innymi Metallica i Foo Fighters.

16 stycznia 2019 odbędzie się specjalny koncert poświęcony Chrisowi Cornellowi. Zaprzyjaźnieni ze zmarłym w maju 2017 roku muzykiem artyści oddadzą część koledze, przy okazji zbierając pieniądze dla fundacji, którą Cornell wspierał wraz żoną.

Metallica i Foo Fighters zagrają dla Chrisa Cornella

Na „I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell” w hali The Forum w Los Angeles pojawią się gwiazdy takie jak Metallica, Foo Fighters czy Ryan Adams. Na scenie zobaczymy też muzyków, którzy mieli okazję grać z Cornellem w Soundgarden, Audioslave czy Temple Of The Dog. Wydarzenie poprowadzi znany komik i prezenter telewizyjny - Jimmy Kimmel.

Metallica wydała  specjalne oświadczenie dotyczące udziału w koncercie:

W maju 2017 roku straciliśmy jeden z najbardziej wyjątkowych głosów na świecie. Mieliśmy szczęście poznać Chrisa Cornella podczas festiwalu Lollapalooza w 1996 roku. Graliśmy wówczas z Soundgarden i mieliśmy zaszczyt stać się przyjaciółmi Chrisa. Jego praca była dla nas wielką inspiracją, dlatego chętnie weźmiemy udział w niesamowicie zapowiadającym się koncercie poświęconym wokaliście. 

Cały dochód ze sprzedaży biletów na wydarzenie zostanie przekazany na rzecz fundacji The Epidermolysis Bullosa Medical Research Foundation, która pomaga ludziom cierpiącym na genetyczną chorobę skóry polegającą na pęcherzowym oddzielaniu się naskórka. 

Chris Cornell popełnił samobójstwo

W maju 2017 roku po koncercie Chrisa Cornella z Soundgarden w Fox Theatre, w Detroit, znaleziono go martwego w pokoju hotelowym. Wokalista leczył się na depresję i to ona najprawdopodobniej była przyczyną jego samobójstwa. Zaprzecza temu jego żona Vicky Cornell. Kobieta twierdzi, że lekarz jej męża przepisał mu zbyt dużą dawkę leków, które wywołały myśli samobójcze. Najnowszy raport Sądu Najwyższego Los Angeles sugeruje, że w śmierć Chrisa Cornella może być zamieszanych nawet 30 osób.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.