11.07.2019 16:31

Metallica i Guns N' Roses na liście najbogatszych celebrytów według Forbes

Magazyn Forbes stworzył listę najlepiej zarabiających gwiazd 2019 roku. Wśród pierwszej setki nie zabrakło także reprezentantów świata rocka i metalu. 

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metal nadal pozostaje niszowym gatunkiem w porównaniu do popu czy hip-hopu. Zarobki artystów grających muzykę ekstremalną rzadko dorównują tym. których dokonania możemy usłyszeć w każdym popularnym radiu. Jednak mimo to istnieje kilkoro reprezentantów muzyki rockowej i metalowej, którym udało się trafić na listę najbogatszych według magazynu Forbes.

Metallica i Guns N' Roses na liście najbogatszych celebrytów według Forbesa

Jak co roku Forbes zajrzał do portfeli gwiazd i stworzył listę najbogatszych celebrytów na świecie. W zestawieniu pojawiło się wiele gwiazd muzyki, a pierwsze miejsce w rankingu zajęła Taylor Swift. W setce najlepiej zarabiających znaleźli się także artyści rockowi. Trzecie miejsce przypadło grupie The Eagles, a Metallica, jako jedyny reprezentant metalu, trafiła na miejsce 30.  Ponadto Forbes wymienił też Eltona Johna, Fleetwood Mac, Paula McCartneya, Guns N' Roses, Dave Matthews Band czy The Rolling Stones.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Ogłoszono najlepiej zarabiających artystów na trasach koncertowych. W czołówce Metallica i Kiss

Wysoka pozycja Metalliki na liście nie powinna nikogo dziwić. Muzycy od premiery swojego ostatniego albumu cały czas są w trasie, a ich koncerty nadal się wyprzedają. Z kolei Guns N' Roses może pochwalić się drugą co do wielkości trasą koncertową wszech czasów. "Not In This Lifetime" rozpoczęta w 2016 roku i wygenerowała przychód rzędu 500 milionów dolarów. 

Zobacz też: Metallica stworzyła książkę dla dzieci

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Guns N Roses