10.04.2017 14:58

Metallica jednak nie będzie więcej współpracować z Lady Gagą?

Wychodzi na to, że James Hetfield jednak nie podziela entuzjazmu pozostałych muzyków kapeli...

Metallica jednak nie będzie więcej współpracować z Lady Gagą?
foto: Splash News / East News + Headlinephoto / Splash News / East News

Występ Metalliki z udziałem Lady Gagi na 59. gali rozdania nagród Amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji odbił się szerokim echem w świecie muzyki. Choć wykonanie nie wyszło dokładnie tak, jak planowali muzycy, sama współpraca z popową wokalistką została przez nich zaliczona do jak najbardziej udanych.

O współpracy entuzjastycznie wypowiadali się m.in. Robert Trujillo i Lars Ulrich, który chciałby nawet zaprosić autorkę „Bad Romance” do stałej współpracy z Metallicą. Wszyscy fani zespołu, którzy już się obawiali takiego obrotu spraw, mogą jednak odetchnąć z ulgą. Na pytanie o to, czy grupa planuje jeszcze jakieś działania z Lady Gagą lub inną gwiazdą popu, James Hetfield udzielił następującej odpowiedzi...

"

Nie. Ale już sama rozmowa z nią, przebywanie w jej towarzystwie... cała ta jej niepohamowana energia była bardzo, bardzo ekscytująca. Ona ma mnóstwo pomysłów i tak samo jak my uwielbia przekraczać granice. Stanowiliśmy więc bardzo dobre połączenie. "

Uff, w takim razie raczej nie zapowiada się na kolejny eksperyment w dyskografii Metalliki, którym byłby np. wspólny album. Wokalista jednak bez ogródek przyznaje, że wpadka z jego niedziałającym mikrofonem w trakcie transmisji na żywo wyjątkowo go rozwścieczyła. Szczególnie, że na nic takiego się nie zanosiło...

"

Podczas wszystkich prób wszystko wypadało idealnie. Aż do tego momentu, każdy element działał. Ale wiecie, to było poza moją kontrolą. Coś się stało... I nawet nie wiem co. Ale pozytywnym aspektem całej tej sytuacji było to, że Lady Gaga śpiewała bliżej mnie i nasza współpraca była silniejsza. To niesamowita osoba, bardzo utalentowana. "

Hetfield przyznał, że cały pomysł na współpracę z innym artystą wyszedł ze strony organizatorów gali Grammy. Pragnęli uczynić występ Metalliki jak najciekawszym, a Lady Gaga była w tym czasie akurat dostępna. Czy mimo wszystko wokalista przyjąłby ponownie zaproszenie na kolejną galę nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego?

"

Jasne, czemu nie? Tylko postawiłbym przed sobą dwa albo trzy dodatkowe mikrofony obok siebie. (śmiech) "

Chciałbyś, aby Metallica współpracowała jeszcze z Lady Gagą?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield