Metallica jednak nie będzie więcej współpracować z Lady Gagą?

Jakub Gańko
10.04.2017 14:58
|north Fot. Splash News / East News + Headlinephoto / Splash News / East News

Wychodzi na to, że James Hetfield jednak nie podziela entuzjazmu pozostałych muzyków kapeli...

Występ Metalliki z udziałem Lady Gagi na 59. gali rozdania nagród Amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji odbił się szerokim echem w świecie muzyki. Choć wykonanie nie wyszło dokładnie tak, jak planowali muzycy, sama współpraca z popową wokalistką została przez nich zaliczona do jak najbardziej udanych.

O współpracy entuzjastycznie wypowiadali się m.in. Robert Trujillo i Lars Ulrich, który chciałby nawet zaprosić autorkę „Bad Romance” do stałej współpracy z Metallicą. Wszyscy fani zespołu, którzy już się obawiali takiego obrotu spraw, mogą jednak odetchnąć z ulgą. Na pytanie o to, czy grupa planuje jeszcze jakieś działania z Lady Gagą lub inną gwiazdą popu, James Hetfield udzielił następującej odpowiedzi...

Nie. Ale już sama rozmowa z nią, przebywanie w jej towarzystwie... cała ta jej niepohamowana energia była bardzo, bardzo ekscytująca. Ona ma mnóstwo pomysłów i tak samo jak my uwielbia przekraczać granice. Stanowiliśmy więc bardzo dobre połączenie.

Uff, w takim razie raczej nie zapowiada się na kolejny eksperyment w dyskografii Metalliki, którym byłby np. wspólny album. Wokalista jednak bez ogródek przyznaje, że wpadka z jego niedziałającym mikrofonem w trakcie transmisji na żywo wyjątkowo go rozwścieczyła. Szczególnie, że na nic takiego się nie zanosiło...

Podczas wszystkich prób wszystko wypadało idealnie. Aż do tego momentu, każdy element działał. Ale wiecie, to było poza moją kontrolą. Coś się stało... I nawet nie wiem co. Ale pozytywnym aspektem całej tej sytuacji było to, że Lady Gaga śpiewała bliżej mnie i nasza współpraca była silniejsza. To niesamowita osoba, bardzo utalentowana.

Hetfield przyznał, że cały pomysł na współpracę z innym artystą wyszedł ze strony organizatorów gali Grammy. Pragnęli uczynić występ Metalliki jak najciekawszym, a Lady Gaga była w tym czasie akurat dostępna. Czy mimo wszystko wokalista przyjąłby ponownie zaproszenie na kolejną galę nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego?

Jasne, czemu nie? Tylko postawiłbym przed sobą dwa albo trzy dodatkowe mikrofony obok siebie. (śmiech)

 

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.