Metallica ma już 20 nowych piosenek

Urszula Drabińska
05.03.2015 10:07
Metallica ma już 20 nowych piosenek Fot. AFP / East News

Lars Ulrich mówi, że ich tworzenie zbliża się do końca. Kiedy je usłyszymy?

Perkusista w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” stwierdził, że nowe utwory być może poznamy już podczas najbliższych zaplanowanych koncertów – wiosną i latem 2015 roku. Przypomina jednak, że nic nie jest pewne, bo Metallica nigdy się nie śpieszyła.

Faza kreatywna powoli się kończy. Pamiętajcie tylko, że chodzi o czas w naszym rozumieniu. Kiedy mówię, że są bliskie ukończenia, mam na myśli przyszły miesiąc lub później. Życie się toczy, mamy rodziny, trochę się dzieje w naszym prywatnym życiu… Ale każdego dnia całkiem sporo piszemy.

Na następcę albumu „Death Magnetic” z 2008 roku powstało już podobno około 20 piosenek. To sporo. Robert Trujillo niedawno zdradził, że największy problem stanowi wyeliminowanie pomysłów. Coś się jednak musiało ruszyć – muzycy wkrótce zaczną wstępnie rejestrować nowe utwory. Lars Ulrich opowiada, dlaczego zawsze przejście od tworzenia do nagrywania zajmuje im tyle czasu.

W naszym świecie istnieje wyraźna różnica pomiędzy fazą kreatywną a etapem nagrywania. W tym projekcie staramy się trochę bardziej organicznie połączyć je ze sobą, żeby nie było takiego rozdziału. Chcemy zobaczyć, czy potrafimy przenieść trochę tej kreatywnej ciekawości, impulsywności, z którą gra się po raz pierwszy piosenkę, do studia.

Podkręcanie piosenek musi trwać, bo nie chcą, by nowe utwory brzmiały, jakby były wymęczone.

Lars nie potwierdził wcześniejszych oficjalnych doniesień, że w pracach nad nimi towarzyszyć im będzie producent Rick Rubin. Poinformował za to, że pomimo podziwu dla U2, Metallica nie zaskoczy fanów tak jak Irlandczycy i nie udostępni płyty z dnia na dzień.

Obecnie nie planujemy udostępnienia muzyki na iTunes w jakiś czwartek bez mówienia komukolwiek. To nie wchodzi w grę.

No to cierpliwie czekamy na ogłoszenie daty premiery. A wpierw na kolejne doniesienia ze studia.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.