Metallica nadal zarabia krocie na każdym koncercie. Znamy też wynik Claptona i McCartneya

Joanna Chojnacka
16.11.2018 12:37
Metallica nadal zarabia krocie na każdym koncercie. Znamy też wynik Claptona i McCartneya Fot. RL/REPORTER

Metallica wypada całkiem nieźle w kwestii zarobków za jeden występ na tle innych gwiazd. Ich zyski są podobne do tych, które osiąga np. Paul McCartney.

Metallica nieprzerywanie od 1981 roku cieszy się ogromną popularnością i wyprzedaje do ostatniego biletu największe hale i stadiony na świecie. Na ich koncertach pojawia się przekrój pokoleń metalowców, którzy płacą często niemałe pieniądze, żeby zobaczyć ulubiony zespół na żywo. Nowy raport Boxscore pokazuje, że zarobki Metalliki płynące z grania wypadają całkiem nieźle na tle innych, niemetalowych artystów. 

Ile zarabia Metallica na jednym występie?

Jak wynika z danych, Metallica podczas swojego występu 18 października 2018 roku w Pittsburghu z gościnnym udziałem komika Jima Breuera zarobiła  2 359 924 dolarów, czyli niemal 9 milionów złotych. W PPG Paints Arenie pojawiło się wówczas ponad 18 tysięcy fanów. Najlepszy wynik w zestawieniu osiągnęła Pink, która za występ w Nowej Zelandii zgarnęła prawie 12 milionów dolarów. 

Na tle rockowych wykonawców Metallica wypada całkiem nieźle. Podobne do członków Wielkiej Czwórki zarobki za występ otrzymuje Paul McCartney, który za koncert w Montrealu zarobił niemal 2,5 miliona dolarów. Jednak to nadal o wiele mniej niż połowa wyniku Erica Claptona. Muzyk podczas koncertu na Madison Square Garden w Nowym Jorku zarobił aż 6 741 558 dolarów. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zawrotne sumy to kwoty brutto. Zarobki te nie uwzględniają koniecznego do zapłacenia podatku, opłacenia załogi, usług menadżerskich, transportu i wielu innych. Sumy nie zawierają także zysków pochodzących z merchu zespołów sprzedawanego podczas koncertów.

Metallica zagra w Polsce w 2019 roku

Jeden z najpopularniejszych metalowych zespołów na świecie już wkrótce zagra kolejny koncert w Polsce. Metallica wraca do Europy za sprawą WorldWired Tour, a polski występ u boku grup Ghost i Bokassa odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Bilety na wydarzenie trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.