16.11.2018 12:37

Metallica nadal zarabia krocie na każdym koncercie. Znamy też wynik Claptona i McCartneya

Metallica wypada całkiem nieźle w kwestii zarobków za jeden występ na tle innych gwiazd. Ich zyski są podobne do tych, które osiąga np. Paul McCartney.

Metallica
foto: RL/REPORTER

Metallica nieprzerywanie od 1981 roku cieszy się ogromną popularnością i wyprzedaje do ostatniego biletu największe hale i stadiony na świecie. Na ich koncertach pojawia się przekrój pokoleń metalowców, którzy płacą często niemałe pieniądze, żeby zobaczyć ulubiony zespół na żywo. Nowy raport Boxscore pokazuje, że zarobki Metalliki płynące z grania wypadają całkiem nieźle na tle innych, niemetalowych artystów. 

Ile zarabia Metallica na jednym występie?

Jak wynika z danych, Metallica podczas swojego występu 18 października 2018 roku w Pittsburghu z gościnnym udziałem komika Jima Breuera zarobiła  2 359 924 dolarów, czyli niemal 9 milionów złotych. W PPG Paints Arenie pojawiło się wówczas ponad 18 tysięcy fanów. Najlepszy wynik w zestawieniu osiągnęła Pink, która za występ w Nowej Zelandii zgarnęła prawie 12 milionów dolarów. 

Na tle rockowych wykonawców Metallica wypada całkiem nieźle. Podobne do członków Wielkiej Czwórki zarobki za występ otrzymuje Paul McCartney, który za koncert w Montrealu zarobił niemal 2,5 miliona dolarów. Jednak to nadal o wiele mniej niż połowa wyniku Erica Claptona. Muzyk podczas koncertu na Madison Square Garden w Nowym Jorku zarobił aż 6 741 558 dolarów. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zawrotne sumy to kwoty brutto. Zarobki te nie uwzględniają koniecznego do zapłacenia podatku, opłacenia załogi, usług menadżerskich, transportu i wielu innych. Sumy nie zawierają także zysków pochodzących z merchu zespołów sprzedawanego podczas koncertów.

Metallica zagra w Polsce w 2019 roku

Jeden z najpopularniejszych metalowych zespołów na świecie już wkrótce zagra kolejny koncert w Polsce. Metallica wraca do Europy za sprawą WorldWired Tour, a polski występ u boku grup Ghost i Bokassa odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Bilety na wydarzenie trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Paul McCartney Elton John