Metallica nagrywa następcę „Death Magnetic”

Aleksandra Degórska
26.02.2016 10:47
Metallica nagrywa następcę „Death Magnetic” Fot. John Salangsang / Invision / AP / link / East News

Ile można czekać na nowe wydawnictwo zespołu? Aż do skutku, ale wszystko wskazuje na to, że premiera krążka zbliża się wielkimi krokami.

Zespół nie śpieszy się z wydaniem kolejnej płyty. Co rusz pojawiają się informacje na temat nowego wydawnictwa, ale są one mało szczegółowe. Jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich twierdził, że kapela ma już 20 gotowych utworów, zaś w październiku 2015 Metallica udostępniła krótki film ze studia nagraniowego potwierdzając, że zespół rozpoczął pracę nad krążkiem.

Kirk Hammet zdradził, że nowy materiał kapeli będzie nawiązywać do „Death Magnetic” i pojawi się prawdopodobnie w 2016 roku. Od czasu do czasu również Robert Trujillo zdradzał co nieco na temat nowego wydawnictwa. Muzyk przekonywał, że zespół ciężko pracuje i ma już większość materiału.

Podczas pierwszego koncertu Metalliki w 2016 roku w ramach The Night Before z okazji imprezy Super Bowl James Hetfield wykrzyknął ze sceny, że praca nad krążkiem dobiega końca.

Potwierdzeniem tych słów jest zdjęcie ze studia nagraniowego, gdzie na drzwiach wisi kartka informująca o tym, że trwają nagrania i nie należy muzykom przeszkadzać:

Jak na razie szczegółów brak, bowiem nie wiadomo kiedy pojawi się album i co dokładnie się na nim znajdzie.

Jeszcze podczas koncertu Metalliki w San Francisco widzowie podchwycili fragment między kolejnymi utworami, który niektórzy zinterpretowali jako kawałek nowego numeru. Równie dobrze mogła to być czysta improwizacja:

Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu to wydany w 2008 roku album „Death Magnetic”. W 2011 roku ukazał się „Lulu”, który był wspólnym projektem z Lou Reedem.

Tymczasem kapela szykuje specjalne koncertowe wydawnictwo na Record Store Day w 2016 roku - „Liberté, Egalité, Fraternité, Metallica!: Live at Le Bataclan”, które jest zapisem występu zespołu w klubie Bataclan z 2003 roku. Metallica będzie w 2016 roku oficjalnym ambasadorem Record Store Day i z tej okazji na rynku pojawią się reedycje „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”.

Wystarczy Wam cierpliwości, by czekać na nowy album Metalliki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.