Metallica o supportach na europejskiej trasie: Nasi fani lubią grupę Ghost

Aleksandra Degórska
04.01.2019 13:15
Metallica o supportach na europejskiej trasie: Nasi fani lubią grupę Ghost Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Lars Ulrich wyznał, że wszyscy muzycy Metalliki to wielbiciele grupy Ghost i lubią towarzystwo frontmana szwedzkiej grupy. Co perkusista Metalliki sądzi o zespole Bokassa?

1 maja 2019 roku wystartuje WorldWired Tour po Wielkiej Brytanii i Europie. Tym razem Metallica zagra koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na zamku. Jak dotychczas ogłoszono 25 koncertów i Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Thrashmetalowej legendzie na scenie będą towarzyszyć Ghost oraz Bokassa.

Lars Ulrich o supportach Ghost i Bokassa

Dlaczego Metallika wybrała akurat te zespoły? Lars Ulrich w rozmowie z Kerrang! wyznał, że kapela przy wyborze supportów sugeruje się nie tylko twórczością zespołu, ale również ludźmi, z którymi będzie musiała współpracować przez kilka miesięcy:

Osobiście uważam, że Tobias Forge jest super kolesiem. Uwielbiam jego energię, lubię z nim przebywać. Każdy z nas jest fanem Ghost i wydaje się, że nasi fani lubią również Ghost. Wybierając supporty staramy się otaczać ludźmi, z którymi lubimy przebywać i współpracować.

Swoją miłość do szwedzkiej grupy nie ukrywa James Hetfield, który na próbach Metalliki gra utwory grupy Ghost. Formacja na trasie z Metalliką będzie promować materiał z nowej płyty „Prequelle”, zatem na koncercie nie zabraknie takich kawałków, jak m.in. "Rats" czy "Dance Macabre".

W roli supportu Metalliki zaprezentuje się również Bokassa - norweski zespół wykonujący stonerpunk. Lars Ulrich jest zachwycony twórczością tria:

Ich piosenki, energia i klimat - to wszystko jest jak oddech świeżym powietrzem. Usłyszałem ich muzykę rok temu i zwaliła mnie z nóg. To będzie super, gdy przedstawimy ich szerszej publiczności.

Posłuchajcie, jak brzmi utwór grupy Bokassa, który lubi najbardziej Lars Ulrich:

Granie jako support Metalliki to duża promocja dla kapel i trasa z gigantami thrashmetalu pomoże szczególnie młodej kapeli Bokassa, która wydała swój debiutancki album "Divide & Conquer" całkiem niedawno, bo w 2017 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.