14.03.2019 13:48

Metallica obiecuje, że niedługo wyda kolejny album

Basista Metalliki, Robert Trujillo zdradził w wywiadzie, że fani nie będą musieli czekać na nowy album tak długo, jak na poprzedni. 

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Album "Hardwired...To Self-Destruct" obok nowej płyty Tool był do niedawna jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt metalowych na świecie. I chociaż fani ekipy Maynarda Jamesa Keenana powoli tracą nadzieję, że nowy krążek kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, wielbiciele Metalliki mogą być spokojni. Jeden z członków zespołu zadeklarował, że na kolejną płytę nie będziemy musieli czekać tak długo, jak na poprzednią.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica po raz pierwszy zagrała na żywo "Here Comes Revenge"

Metallica obiecuje, że niedługo wyda kolejny album

Basista Metalliki, Robert Trujillo w wywiadzie dla The Music Podcast w Australii odpowiedział na pytanie dziennikarza o nową płytę. Między wydaniem "Death Magnetic", a "Hardwired...To Self-Destruct" upłynęło 8 lat. Fani zespołu są ciekawi, czy na kolejne wydawnictwo ulubieńców będą musieli czekać równie długo. Ku uciesze wielbicieli Metalliki, Trujillo zaprzeczył:

"

Nowa płyta pojawi się szybciej niż dwie poprzednie. Myślę, że tym razem będziemy mogli się skupić na nowej muzyce znacznie szybciej. Szybciej wejdziemy do studia i zaczniemy działać. Do nowego albumu jest bliżej niż dalej. Kiedy to się stanie? Nie wiem. Bez przerwy koncertujemy. Minęły już ponad dwa lata od poprzedniej premiery. Musimy teraz zrobić sobie chwilę przerwy, bo pracujemy bardzo ciężko.  "

Metallica wystąpi na koncercie w Polsce w 2019 

Liderzy Wielkiej Czwórki thrash metalu w ramach trasy WorldWired Tour pojawią się także w Polsce. Metallica zagra koncert w Warszawie na Stadionie Narodowym już 21 sierpnia 2019 roku. Na scenie pojawią się też goście specjalni formacji. W roli supportu polska publiczność usłyszy grupę Ghost i Bokassa

Zobacz też: >>Które utwory z "Master Of Puppets" najbardziej lubi Kirk Hammett?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica