10.12.2019 11:44

Metallica opublikowała oficjalne wideo z Polski, na którym wykonała "Sen o Warszawie" Niemena

Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Polsce muzycy wykonali hit Czesława Niemena "Sen o Warszawie". Zespół opublikował oficjalne nagranie z występu.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

21 sierpnia 2019 roku giganci metalu, grupa Metallica po raz kolejny zagrała w Polsce. Muzycy odwiedzili stolicę naszego kraju i zagrali na PGE Narodowym. Koncert został wyprzedany, a pod sceną muzyków przywitał komplet ich wiernych fanów. Poza wspaniałym show na najwyższym poziomie, artyści przygotowali specjalnie dla Polaków wyjątkową niespodziankę.

Metallica wykonała "Sen o Warszawie" Czesława Niemena 

Podczas trasy WorldWired Kirk Hammett i Robert Trujillo zapoczątkowali nową tradycję zespołu. Muzycy zostają sami na scenie w trakcie koncertu i wykonują razem covery artystów pochodzących z kraju, w którym akurat grają. Ich jakość często pozostawia wiele do życzenia, głównie ze względu na barierę językową, jednak są to niezwykle miłe gesty adresowane w stronę fanów.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Córka Michaela Jacksona opuściła studniówkę, żeby pójść na koncert Metalliki

W Polsce w 2018 roku Metallica zagrała utwór Dżemu, a słuchacze kapeli obstawili, że rok później muzycy również wykonają ten sam przebój. Rokowania fanów się jednak nie sprawdziły, a artyści postawili na utwór ważny dla Polaków. Na Stadionie Narodowym wybrzmiał "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Oficjalne nagranie z koncertu właśnie trafiło na oficjalny kanał Metalliki na YouTubie:

Zobacz też: Znamy najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 roku 

Tagi: Rock News Metallica