04.09.2019 10:14

Metallica opublikowała zapowiedź koncertów "S&M2" [WIDEO]

Metallica z okazji 20-lecia występu z orkiestrą symfoniczną postanowiła powtórzyć występ. Muzycy opublikowali zwiastun zapowiadający dwa wyjątkowe koncerty.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W 1999 roku grupa Metallica zagrała dwa koncerty z orkiestrą symfoniczną z San Francisco pod batutą Michaela Kamena. Muzycy wydali zapis występów w The Berkeley Community Theatre w formie dwupłytowego albumu koncertowego oraz dvd. Na płycie poza hitami Metalliki znalazły się także dwie premierowe kompozycje "No Leaf Clover" oraz "Human". Od koncertów mija właśnie 20 lat.

Metallica "S&M2". Jest zapowiedź koncertu 

Z tej okazji Metallica postanowiła powtórzyć zabieg i zagrać z orkiestrą jeszcze raz. 6 i 8 września 2019 roku giganci thrash metalu po raz kolejny staną na scenie z orkiestrą symfoniczną i wykonają z nią garść swoich nieśmiertelnych hitów. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, będą miały okazję zobaczyć występ w kinie. 9 października "S&M2" trafi do przeszło 3 tysięcy kin na całym świecie. Koncert zostanie wyświetlony także w Polsce.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica wydała 1,5 mln euro na cele charytatywne podczas letniej trasy po Europie

Niestety ze względu na śmierć Michaela Kamena, Metallica musiała znaleźć jego zastępcę. Człowiekiem, który poprowadzi orkiestrę na "S&M2" będzie Edwin Outwater. Dyrygent przyznaje, że wychował się w rodzinie, która słuchała rocka, a współpraca z Metalliką jest dla niego prawdziwym zaszczytem.

"

Mój tata był szefem inżynierii w Warner Records, a jego mama pracowała dla Elli Fitzgerald. Mój pierwszy koncert rockowy to występ Alice'a Coopera. Dorastałem słuchając metalu. Potem zacząłem zajmować się także innymi gatunkami.  "

Metallica umieściła na swoim oficjalnym kanale na YouTubie zapowiedź koncertów z orkiestrą. Materiał możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz też: Metallica udostępniła oficjalne wideo z koncertu w Warszawie 

Tagi: Rock News Metallica