Metallica pobiła kolejny rekord. Winyle zespołu rozchodzą się jak świeże bułeczki

12.02.2021 12:46
Metallica pobiła kolejny rekord. Winyle zespołu rozchodzą się jak świeże bułeczki Fot. Antyradio.pl

Metallica znowu na szczycie. Tym razem chodzi o sprzedaż winyli, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Płyty winylowe nadal są popularne, mimo tego, że o wiele wygodniej jest korzystać ze streamingu. Czarne krążki mają jednak niesamowitą wartość dla melomanów, którzy lubią rozsiąść się w fotelu i delektować muzyką z gramofonu. Kto obecnie sprzedaje najwięcej winyli? Oczywiście Metallica, która zdecydowała się na reedycję swoich krążków.

Polecamy

Metallica pobiła kolejny rekord. Winyle zespołu rozchodzą się jak świeże bułeczki 

Billboard opublikował listę najlepiej sprzedających się winyli w USA w bieżącym tygodniu. Pięć pierwszych pozycji zajęła Metallica i jest to pierwszy taki rekord od pojawienia się zestawienia sprzedaży czarnych krążków od 2011. Tak przedstawia się ten ranking:

  1. Ride The Lightning (1984)
  2. Metallica (The Black Album) (1991)
  3. ...And Justice For All (1988)
  4. Kill ‘Em All (1983)
  5. Master of Puppets (1986)
Polecamy

Na 6. pozycji zestawienia pojawiła się płyta Harry'ego Stylesa "Fine Line", zaś na 7. miejscu ponownie wskoczyła Metallica z winylem "Hardwired... To Self-Destruct". Zwycięstwo Metalliki na liście najlepiej sprzedających się winyli nie jest wcale zaskoczeniem, bo kapela cały czas dobrze się sprzedaje. Jednak aż 6 płyt w pierwszej dziesiątce to naprawdę niezłe osiągnięcie.

W zwycięstwie na pewno pomógł występ Metalliki na Super Bowl, ale najważniejszym czynnikiem jest wydanie reedycji limitowanych, kolorowych płyt w sklepach Walmart. To się nazywa dobry marketing. Prawdą też jest, że fani kapeli lubią słuchać albumów Metalliki na fizycznych nośnikach. Wystarczy wspomnieć, że ostatnia koncertówka zespołu "S&M2" wskoczyła na 4. pozycję listy Billboard Top 200 z wynikiem 56 tys, przy czym 53 tys. to sprzedane płyty właśnie w formie fizycznej.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.