05.11.2019 13:20

Metallica podarowała fortunę organizacji, która pomoże ludziom po pożarach w Kalifornii

Metallica znana jest nie tylko ze swoich chwytliwych kompozycji, ale również z hojności. Zespół nie raz pomagał tym, którzy najbardziej potrzebowali pomocy.

Metallica
fot. Rex Features/East News

W 2018 roku w wyniku pożarów w Kalifornii zginęło 80 osób, a masa budynków została zniszczona. Poprzedni rok jest uznawany za ten, w którym zniszczeniu uległo najwięcej posiadłości w wyniku pożarów. Metallica postanowiła podarować sporą sumę pieniędzy na pomoc tym, których dorobek został zniszczony. W 2018 roku kapela podarowała 100 tysięcy dolarów. W tym roku nieco więcej.

Metallica podarowała fortunę organizacjom, które pomagają ludziom po pożarach w Kalifornii

W 2019 roku Metallica postanowiła podarować aż 200 tysięcy dolarów. Pieniądze przekazała fundacji non-profit All Within My Hands Foundation. Zespół zwrócił się również do fanów, żeby pomagali, jak tylko mogą. Kapela opublikowała obszerny post na Facebooku.

"

Niestety już trzeci rok z rzędu społeczność, którą nazywaliśmy domem w stanie Kalifornia, ponownie doświadcza tragedii po pożarach.

Fundacja All Within My Hands chciałaby wesprzeć osoby dotknięte pożarami w Północnej i Południowej Kalifornii przekazując 100 tysięcy dolarów na pomoc, 50 tysięcy dolarów na Fundusz Sonoma County Resilence [...] i 50 ysięcy dolarów na Fundusz Wildfire Relief [...].

Obie organizacje zdecydowały się nieść długoterminową pomoc w powrocie do normalnego życia i pomóc stanąć ludziom na nogi po pożarach. Chcielibyśmy zachęcić również ciebie, żebyś dołączył do wsparcia tych, którzy obecnie są w potrzebie [...]. "

James Hetfield
James Hetfield
Przeczytaj także James Hetfield szczerze o uzależnieniach: "Dobra wiadomość jest taka, że możesz wybrać swoje" [WIDEO]

All Within My Hands to fundacja założona przez Metallikę, która wsparła już w działaniach humanitarnych ofiary huraganu oraz ofiary trzęsień ziemi w Houston, Puerto Rico i Meksyku. Kapela zdecydowała się teraz pomóc ofiarom pożarów.

Zobacz także: Metallica wydała własną kolekcję skarpetek inspirowaną okładkami płyt

Tagi: Metallica James Hetfield