23.08.2019 10:24

Metallica podziękowała za koncert Polakom na specjalnym nagraniu [WIDEO]

21 sierpnia 2019 roku Metallica zagrała na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muzycy nagrali wideo z podziękowaniami dla Polaków za niesamowity koncert. 

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Metallica w 2019 roku zagrała swój 12. koncert w Polsce. Lars Ulrich przed wizytą w Warszawie podkreślał, że nie może się doczekać tego występu, ponieważ doskonale pamięta koncerty w 1987, kiedy to Metallica odwiedziła nasz kraj po raz pierwszy. Te dwa wyjątkowe wydarzenia muzyk wspominał również na Stadionie Narodowym w Warszawie. Artyści szczerze cieszyli się, że po latach nadal mają w Polsce tak dużą publikę, a na ich muzyce wychowują się kolejne pokolenia.

Metallica opublikowała wideo z podziękowaniami dla Polski

Metallica zadała sobie również trud, aby dowiedzieć się nieco o historii polskiej muzyki. Po tym jak w 2018 roku Polacy z entuzjazmem zareagowali na cover Dżemu w ich wykonaniu, przygotowali coś specjalnego także dla fanów w Warszawie. Na Stadionie Narodowym wykonali "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, utwór szczególnie ważny dla mieszkańców stolicy.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum dla dzieci

Grupa zagrała przeszło dwugodzinny koncert pełen nieśmiertelnych hitów, nowych kompozycji oraz niezapomnianych emocji i zaangażowania. Muzycy udowodnili, że po niemal 40 latach nadal zasługują na tytuł metalowej legendy, a Polacy nagrodzili ich za to świetną frekwencją, głośnym śpiewem i długimi owacjami. Zespół chciał jeszcze raz podziękować swoim fanom i zrealizował specjalne nagranie z pobytu w Warszawie. Na oficjalnym YouTubie Metalliki pojawił się specjalny film, który możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Metallica zagrała cover Czesława Niemena na koncercie w Polsce [WIDEO] 

Tagi: Rock News Metallica