Metallica podziękowała za koncert Polakom na specjalnym nagraniu [WIDEO]

23.08.2019 10:24
Metallica podziękowała za koncert Polakom na specjalnym nagraniu [WIDEO] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

21 sierpnia 2019 roku Metallica zagrała na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muzycy nagrali wideo z podziękowaniami dla Polaków za niesamowity koncert. 

Grupa Metallica w 2019 roku zagrała swój 12. koncert w Polsce. Lars Ulrich przed wizytą w Warszawie podkreślał, że nie może się doczekać tego występu, ponieważ doskonale pamięta koncerty w 1987, kiedy to Metallica odwiedziła nasz kraj po raz pierwszy. Te dwa wyjątkowe wydarzenia muzyk wspominał również na Stadionie Narodowym w Warszawie. Artyści szczerze cieszyli się, że po latach nadal mają w Polsce tak dużą publikę, a na ich muzyce wychowują się kolejne pokolenia.

Metallica opublikowała wideo z podziękowaniami dla Polski

Metallica zadała sobie również trud, aby dowiedzieć się nieco o historii polskiej muzyki. Po tym jak w 2018 roku Polacy z entuzjazmem zareagowali na cover Dżemu w ich wykonaniu, przygotowali coś specjalnego także dla fanów w Warszawie. Na Stadionie Narodowym wykonali "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, utwór szczególnie ważny dla mieszkańców stolicy.

Przeczytaj także

Grupa zagrała przeszło dwugodzinny koncert pełen nieśmiertelnych hitów, nowych kompozycji oraz niezapomnianych emocji i zaangażowania. Muzycy udowodnili, że po niemal 40 latach nadal zasługują na tytuł metalowej legendy, a Polacy nagrodzili ich za to świetną frekwencją, głośnym śpiewem i długimi owacjami. Zespół chciał jeszcze raz podziękować swoim fanom i zrealizował specjalne nagranie z pobytu w Warszawie. Na oficjalnym YouTubie Metalliki pojawił się specjalny film, który możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Metallica zagrała cover Czesława Niemena na koncercie w Polsce [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.