Metallica pokazała nową kolekcję gadżetów. Fani Cliffa Burtona skonsternowani

03.03.2021 09:34
Cliff Burton Fot. EAST NEWS

Metallica poszerzyła swoją ofertę merchu o kolejne gadżety. Tym razem skorzystają z nich fani aktywnego podróżowania i zimowych sportów. 

3 marca mija 35 lat od premiery trzeciego albumu studyjnego "Master of Puppets" uważanego przez wielu za najlepszy i najważniejszy krążek w karierze zespołu. To także ostatni materiał formacji z nieodżałowanym Cliffem Burtonem na basie. Nic więc dziwnego, że wielu słuchaczy Metalliki widząc ich nowe wpisy w sieci ze starym logiem i dopiskiem "Burton", spodziewali się jakiegoś wyjątkowego wydawnictwa dedykowanego zmarłemu muzykowi.

Metallica zaprezentowała nową serię gadżetów. Co zaskoczyło fanów?

Jednak na zdjęciu obok pamiętnego "kamiennego" logotypu znanego z "Master of Puppets" zamiast hołdu dla Burtona, znalazły się plecaki, deski snowboardowe i pokaźna walizka. Fani legendarnego basisty nie ukrywali konsternacji.

Polecamy

Niestety zespól nie zaplanował żadnego tribute'u dla zmarłego kolegi. Logo kapeli z dopiskiem "Burton" oznacza nową współpracę. Formacja stworzyła specjalną kolekcję wraz z firmą Burton, która przypadkowo nazywa się tak samo, jak Cliff.

Nowy merch Metalliki przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy lubią aktywny wypoczynek. W ofercie znalazła się wielka walizka przypominająca skrzynki na sprzęt, których zespół używa w trakcie koncertowania, wygodna nerka, pojemny plecak oraz deska snowboardowa ozdobiona metallikowymi czaszkami. Oprócz tego na stronie kapeli znajdziemy też bluzy, czapki oraz sportowe t-shirty, które również są efektem współpracy z firmą.

Ceny gadżetów powalają. Za walizkę, która pozwoli nam poczuć się jak ekipa techniczna Mety musimy zapłacić niemal 400 dolarów - około 1,500 złotych. Najtańszy gadżet z nowej kolekcji to prosta czapka "beanie" za 35 dolarów - około 130 złotych.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.