30.08.2017 13:09

Metallica pokazała reedycję „Master Of Puppets”

Już niebawem na rynku pojawi się słynny materiał w nowej odsłonie. Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego wydawnictwa.

Metallica pokazała reedycję „Master Of Puppets”
foto: kadr z wideo

15 kwietnia 2016 roku z okazji Record Store Day, pojawiły się reedycje krążków „Kill 'Em All” oraz „Ride The Lightning”. Oczywiście fani zaczęli się zastanawiać, czy również kolejne pozycje pojawią się w takiej formie. Lars Ulrich zdradził, że Metallica pracuje nad reedycją „Master Of Puppets” i zapowiedział, że wydawnictwo pojawi się pod koniec 2017 roku.

Rzeczywiście tak się stanie, bowiem 10 listopada 2017 roku światło dzienne ujrzy specjalne zremasterowane wydawnictwo, które pojawi się na winylu, CD, edycji składającej się z 3 CD oraz deluxe box set w wersji limitowanej. W boksie znajdziemy wcześniej niepublikowane demo, rzadkie remixy, wywiady, nagrania z koncertów i 28-stronicową broszurę.

Co więcej w boksie pojawi się 108-stronicowa książka z unikatowymi zdjęciami. Wydawnictwo składać się będzie z 3 winyli, 10 CD, kasety, 2 DVD, litografii, folderu z własnoręcznie napisanymi tekstami i zestawu 6 przypinek. Koszt takiego boksu to 174,99 dolarów. Więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa znajdziecie na tej stronie.

Zobaczcie, jak wygląda to wydawnictwo:

Posłuchajcie również zremasterowanych wersji utworów, które znajdą się na płycie:

„Master Of Puppets” ukazał się 24 lutego 1986 roku i był pierwszym krążkiem nagranym pod skrzydłami wytwórni Elektra Records. Krążek zajął 29. pozycję na liście Billboardu i rozszedł się w nakładzie 6 milionów w USA. Jest to ostatni album nagrany z Cliffem Burtonem, który zginął w wypadku.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica