10.06.2019 13:59

Metallica pomogła bezdomnym w Dublinie

Przed koncertem Metalliki w Slane Castle muzycy wsparli organizację wspomagającą bezdomnych w Irlandii. Przekazali przedstawicielom ogromną kwotę. 

Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

8 czerwca 2019 roku Metallica zagrała koncert w Dublinie. Grupa nie występowała w Irlandii od niemal 10 lat, dlatego impreza przyciągnęła ogromną liczbę fanów. Na koncercie pojawiło się przeszło 75 tysięcy ludzi, a organizatorzy zaostrzyli procedury bezpieczeństwa.

Metallica pomogła bezdomnym w Dublinie

Przed występem w Slane Castle, zespół spotkał się z przedstawicielami Capuchin Day Centre. Organizacja to jeden z najbardziej aktywnych ośrodków dla bezdomnych w Dublinie. Metallica zdecydowała, że przekaże im 35 tysięcy euro na dalszą działalność.

Fala krytyki na Metallike
Fala krytyki na Metallike
Przeczytaj także Metallica skrytykowana za zagranie hymnu Stanów Zjednoczonych na finale NBA

Muzycy opublikowali zdjęcie na Instagramie swojej fundacji "All Within My Hands", gdzie widać moment, w którym przekazali ogromny czek na ręce organizacji.

"

Tym razem nasz przystanek na trasie WorldWired Tour rozpoczynamy od specjalnej darowizny dla Capuchin Day Centre. Organizacja wspiera bezdomnych i zapewnia żywność osobom, które są w jakiś sposób wykluczone społecznie, sprawuje nad nimi opiekę pamiętając o należytym szacunku. "

Metallica w Polsce 

Grupa Metallica już niedługo zagra koncert w Polsce. Muzycy pojawią się w naszym kraju w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired Tour. Impreza odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na scenie obok liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu polska publiczność będzie mogła zobaczyć też grupę Ghost i Bokassa.

Zobacz też: Kirk Hammett zdradził, z której swojej solówki jest najbardziej zadowolony

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele