Metallica pomoże ofiarom powodzi w Teksasie

Magda Słomka
05.06.2015 12:54
Metallica pomoże ofiarom powodzi w Teksasie Fot. KDNPIX.COM / East News

Kilka tysięcy osób w Teksasie z powodu tornad i powodzi musiało opuścić swoje domy. Zespół postanowił pomóc ofiarom kataklizmu. Poznajcie szczegóły!

Metallica pomoże ofiarom powodzi, która w maju 2015 roku nawiedziła Teksas. Przypomnijmy, kataklizm pochłonął 4. ofiary, 12. osób do teraz uważanych jest za zaginione setki nie mają dachu nad głową.

Zespół pojawi się na festiwalu sportów ekstremalnych X Games w Austin, w Teksasie. Za pośrednictwem strony internetowej LiveMetallica.com będzie można kupić zdjęcia i wideo z koncertu, jaki dadzą podczas show. Wszystkie wpływy zasilą konto fundacji, która pomaga ofiarom powodzi. Zespół nie ukrywa, że bardzo cieszy się z tej akcji:

Połączyliśmy siły z fundacją ESPN i teksańskim Czerwonym Krzyżem. Wszystko po to, aby pomóc potrzebującym! Liczymy na to, że zobaczymy się na koncercie w sobotę. Jeśli nie dacie rady być z nami, do 15 lipca, za jedyne 5 dolarów będziecie mogli pobrać zapis naszego występu!

Basista, Robert Trujillo, przyznał też, że zespół zdecydował się na udział w tym wydarzeniu z jeszcze jednego powodu. Okazuje się, że Metallica ma słabość do sportów ekstremalnych:

Mamy wrażenie, że wykonując przeróżne ewolucje, sportowcy są wręcz połączeni z muzyką. To naprawdę podobna energia!

Kapela pracuje nad swoim 10. studyjnym krążkiem. Muzyków nie zraziło nawet to, że gitarzysta, Kirk Hammett, stracił 250. riffów, które stworzył na potrzeby tego projektu. Metallica kilka dni temu zaskoczyła fanów, włączając do swojego koncertowego repertuaru kawałek „The Unforgiven II”...

Co sądzicie o takiej formie pomocy?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.