13.05.2019 14:03

Metallica ponownie zagrała cover Celtic Frost na koncercie w Szwajcarii. To znak, że w Polsce znów wybrzmi Dżem?

Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Szwajcarii publiczność usłyszała utwór "The Usurper" Celtic Frost w wykonaniu Kirka Hammetta i Roba Trujillo.

Metallica
foto: kadr z wideo

Metallica rozpoczęła niedawno europejską odsłonę trasy WorldWired. Muzycy zaskoczyli swoich fanów urozmaiconą setlistą, która w podczas pierwszych koncertów zawierała prawdziwe perełki niegrane od lat. Co więcej, muzycy wrócili także do coverowania lokalnych gwiazd.

Kirk Hammett
Kirk Hammett
Przeczytaj także Kirk Hammett poślizgnął się na scenie na pedale wah-wah i upadł w trakcie grania solówki [WIDEO]

Metallica zagrała "The Usurper" na koncercie w Szwajcarii

10 maja 2019 roku Metallica wystąpiła w Zurichu w Szwajcarii. Obok legend thrash metalu na scenie pojawił się również zespół Ghost i Bokassa. W secie znalazły się hity grupy takie jak "The Unforgiven", "Master Of Puppets" czy "Seek and Destroy" oraz numery, które na pewno zaskoczyły cześć publiczności - "Frantic" czy "Disposable Heroes". Ponadto muzycy w ramach hołdu dla lokalnych muzyków, zagrali fragment utworu "The Usurper" Celtic Frost. Co ciekawe, Metallica rok temu zagrała już fragment "Procreation Of The Wicked" tego samego zespołu dla szwajcarskiej publiczności.

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Krakowie w 2018 roku zespół oprócz swojego repertuaru wykonał także utwór Dżemu "Wehikuł Czasu". Po tym jak publiczność w Szwajcarii po raz kolejny usłyszała repertuar Celtic Frost pojawiły się pytania, czy Kirk Hammett i Rob Trujillo podczas koncertu na Stadionie Narodowym znowu wykonają któryś z hitów Ryśka Riedla? Zobaczymy już niedługo. Metallica zagra koncert w Polsce 21 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz też: >>Boty wykupiły bilety na koncert Metalliki? Fani oburzeni<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica