03.04.2020 12:21

Metallica przekazała 350 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem

Panowie z Metalliki kontynuują działalność w ramach swojej fundacji All Within My Hands i poinformowali, że przekazują 350 tysięcy dolarów w ramach pomocy dla organizacji walczących z koronawirusem.

Metallica przekazała 350 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem
foto: Amy Harris/Invision/AP/East News

Na oficjalnej stronie Metalliki pojawił się komunikat prasowy w sprawie działalności charytatywnej zespołu. Giganci metalu postanowili bowiem przekazać 350 tysięcy dolarów czterem organizacjom walczącym z koronawirusem. Pieniądze trafią nie tylko do banków żywnościowych w USA, ale także m.in. do fundacji wspomagającej artystów i ekipy koncertowe uderzone przez epidemię.

Metallica przekazała 350 tysięcy na rzecz walki z koronawirusem

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Metalliki możemy przeczytać:

"

W trakcie epidemii koronawirusa, najbardziej narażeni ludzie potrzebują naszej pomocy jeszcze bardziej, niż zwykle. Nasza fundacja All Within My Hands przekazuje cztery donacje o łącznej wysokości 350 tysięcy dolarów na organizacje walczące z postępowaniem koronawirusa. Wśród nich jest Narodowy Bank Żywności, Crew Nation, Direct Relief, THE USBG NATIONAL CHARITY FOUNDATION. "

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Poniedziałki z Metalliką: Zobacz koncert zespołu w Paryżu z 2017 roku

Metallica zapowiedziała również, że zamierza kontynuować udostępnianie swoich koncertów na YouTubie i zbierać datki od widzów, które będą przekazywane dalej na działalność charytatywną. Do tej pory zebrano ponad 15 tysięcy dolarów. 

Kirk Hammett
Kirk Hammett
Przeczytaj także Kirk Hammett został w domu i tworzy nowe riffy dla Metalliki

Dobry ruch ze strony Metalliki?

Tagi: Rock News Metallica