21.08.2019 10:26

Metallica stworzyła specjalne koszulki na koncert w Warszawie

Podczas warszawskiego koncertu Metalliki, fani z Polski będą mogli kupić specjalne pamiątkowe koszulki. Na T-shirtach widnieje Pałac Kultury.

Metallica
foto: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki metalowej i rockowej, Metallica powraca do Polski. 21 sierpnia 2019 roku muzycy po raz 12. wystąpią dla wiernej publiczności z naszego kraju. Chociaż artyści odwiedzają Polskę regularnie, zainteresowanie biletami na ich występy nie spada, a muzycy są w stanie wyprzedać nawet Stadion Narodowy w Warszawie w zawrotnym tempie.

Metallica stworzyła koszulki na koncert w Warszawie

Metallica postanowiła przygotować kilka niespodzianek dla swoich fanów. Muzycy tworzą specjalny merch dedykowany każdemu państwu, w którym występują w ramach trasy WorldWired Tour. Artyści przygotowali między innymi pamiątkowy plakat z koncertu, nawiązujący do historii Polski.

 1244/5000 Tom Gabriel Fischer
 1244/5000 Tom Gabriel Fischer
Przeczytaj także Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające"

Na Instagramie firmy Probity, która odpowiada za produkcję metallicowych gadżetów, pojawił się wzór specjalnej koszulki stworzonej na koncert w Warszawie. Na grafice widzimy symbol miasta - Pałac Kultury oraz hasło "Warszawa" napisane charakterystycznym dla Metalliki fontem. T-shirty będą dostępne na stoisku zespołu podczas koncertu oraz online na oficjalnej stronie internetowej.

Jaki cover zagra Metallica na koncercie w Polsce?

Metallica podczas trasy WorldWired poza dedykowanymi wszystkim krajom gadżetami, postanowiła także uatrakcyjnić swoje koncerty. Kirk Hammett i Rob Trujillo w każdym z odwiedzanych państw wykonują znany w danym miejscu lokalny hit. W 2018 roku w Polsce wybrzmiał utwór Dżemu, a fani od miesięcy zastanawiają się, jaki numer usłyszą 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym. W naszej sondzie wygrała kompozycja Nocnego Kochanka "Czarna Czerń", jednak biorąc pod uwagę, że w Pradze muzycy ponownie wykonali "Jozina z Bazin", być może w Warszawie sytuacja także się powtórzy. 

Zobacz też: Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii 

Tagi: Rock News Metallica