19.11.2015 16:35

Metallica trzy razy szybciej

Brooklyńska grupa Meek is Murder postanowiła w szczególny sposób uczcić 53. urodziny Kirka Hammetta. Posłuchajcie starej, dobrej Metalliki... trzy razy szybciej!

Metallica trzy razy szybciej
foto: kadr z wideo

Tęsknicie za czasami, gdy Metallica brzmiała jak na albumach „Master of Puppets” i „...And Justice for All”? Zespół Meek is Murder sprawił, że na chwilę wróciliśmy do tamtych czasów. Ba, nawet w jeszcze szybszej wersji!

W prezencie urodzinowym dla Kirka Hammetta grupa wykonała jeden z najcięższych utworów w dorobku Metalliki: „Blackened”. Posłuchajcie, jak zabrzmiał w wersji Meek is Murder.

„Blackened” oryginalnie trwa niecałe siedem minut - dokładnie 6:40. W takiej wersji utwór otwierał płytę „...And Justice for All”. Nowojorska grupa zmieściła się w... dwóch minutach. A to i tak jeden z ich najdłuższych utworów! Dla porównania kawałki na ostatniej EP-ce Meek is Murder, „Onward” z maja 2015 roku, rzadko przekraczają półtorej minuty.

Sam gitarzysta Metalliki był pod wrażeniem tego coveru - szczególnie przypadła mu do gustu gra perkusji.

Meek is Murder to nowojorskie trio hardcore'owe założone w 2005 roku. Zespół ma na koncie trzy pełnowymiarowe albumy. Ostatni z nich to „Everything Is Awesome Nothing Matters” z 2014 roku.

Podoba Wam się taka wersja „Blackened”?

Jakub Gańko
Tagi: Metallica Duperele