17.03.2016 11:12

Metallica udostępniła 2 koncertowe utwory z reedycji „Ride The Lightning”

Zespół zaprezentował nagrania z 1985 roku. Jak brzmiały wówczas „Am I Evil?” oraz „Motorbreath”?

Metallica udostępniła 2 koncertowe utwory z reedycji „Ride The Lightning”
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Podczas Record Store Day 15 kwietnia 2016 roku ukażą się reedycje albumów „Kill 'Em All” z 1983 roku oraz „Ride The Lightning” z 1984. Zremasterowany materiał będzie dostępny w wersjach CD, na winylu oraz w rozszerzonym deluxe boxie.

Metallica już wcześniej udostępniła koncertową wersję „Phantom Lord” z 1984 i demówkę „Ride The Lightning”. Teraz zespół podzielił się kolejnymi premierowymi nagraniami, które ujrzą światło dzienne w ramach ekskluzywnego boxu „Ride The Lightning”.

Mowa o coverze utworu z repertuaru Diamond Head „Am I Evil?” oraz numerze „Motorbreath”. Materiał został zarejestrowany w Kabuki Theatre w San Francisco 15 marca 1985 roku. 

Posłuchajcie, jak wówczas zespół wykonał te kompozycje:

Box „Ride The Lightning” zawierać będzie zremasterowany krążek na CD oraz winylu, jak również zapisy kilku koncertów, wywiady, demówki czy nagranie występu podczas Metal Hammer Festival na DVD. W sumie zestaw będzie składać się z 4 winyli, 6 płyt CD, jednego DVD, książki z nigdy wcześniej niepublikowanymi fotografiami, zbioru tekstów kapeli spisanych przez Jamesa Hetfielda oraz trzech plakatów.

Natomiast box „Kill 'Em All” zawierać będzie cztery winyle, pięć kompaktów, jedno DVD oraz książkę z rzadkimi zdjęciami Metalliki.

Formacja ma pełne ręce roboty w 2016 roku, bowiem jest oficjalnym ambasadorem Record Store Day 2016. W ramach tego wydarzenia formacja wyda oprócz wspomnianych wcześniej reedycji dwóch pierwszych płyt, zapis koncertowy z występu w paryskim klubie Bataclan, który odbył się 11 czerwca 2003 roku. Po zamachu terrorystycznym w czasie koncertu Eagles of Death Metal z listopada 2015 roku, w którym zginęło 89 osób, występ Metalliki sprzed kilkunastu lat w tym klubie nabiera innego znaczenia. 

Natomiast jesienią 2016 roku światło dzienne ujrzy album z okazji 30. rocznicy premiery „Master of Puppets”. Co natomiast z nową płytą? Praca wre, ale jak na razie nie znamy żadnych szczegółów jeśli chodzi o datę premiery następcy „Death Magnetic”. Lars Ulrich zdradził, że nowy krążek zbliża się wielkimi krokami, zaś Kirk Hammett ujawnił nazwisko producenta płyty.

Jak oceniacie koncertowe nagrania Metalliki z 1985 roku?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica