26.09.2016 18:57

Metallica udostępniła klip do „Moth Into Flame”

Nadszedł czas na kolejny numer z 10. wydawnictwa zespołu. Jak brzmi najnowszy singiel od Metalliki?

Metallica udostępniła klip do „Moth Into Flame”
foto: kadr z wideo

Fani zespołu muszą mieć naprawdę stalowe nerwy, bowiem na następcę „Death Magnetic” trzeba było czekać 8 lat. W końcu w połowie sierpnia 2016 usłyszeliśmy pierwszy singiel „Hardwired” promujący 10. studyjną płytę zatytułowaną „Hardwired…To Self-Destruct”. Premierę krążka wyznaczono na 18 listopada 2016 roku. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Greg Fidelman.

Po ponad miesiącu od poprzedniego singla poznaliśmy kolejny numer z tego albumu. Najnowszy utwór nosi tytuł Moth Into Flame. Do numeru powstał teledysk w reżyserii Toma Kirka. W klipie widzimy stary telewizor, który pokazuje muzyków Metalliki wykonujących ponad 6-minutowy utwór.

Robert Trujillo zapewniał, że nowy krążek to powrót do thrashmetalowych korzeni. Sprawdźcie zatem, czy rzeczywiście tak jest:

Najnowsze klipy Metalliki powstają w zaskakującym tempie, bo zdjęcie z nagrań pojawiło się jeszcze na Instagramie 23 września 2016. Szkoda, że tak szybko nie tworzą nowego materiału:

W jednym z wywiadów James Hetfield na pytanie odnośnie tego, który numer z nowej płyty zawiera najlepszą według niego warstwę tekstową, wytypował m.in. 2. singiel:

"

Pod względem tekstu lubię „Moth Into Flame”, „Am I Savage” i uwielbiam „Dream No More”, który jest jakby kolejnym odniesieniem do „The Call of Ktulu”, tylko w innym klimacie. "

W ramach wersji deluxe Metallica wyda dwa krążki - jeden z materiałem „Hardwired…To Self-Destruct”, na drugim zaś znajdą się covery Iron Maiden, Deep Purple i Dio, jak również nagranie z koncertu z okazji Record Store Day 2016 w sklepie Rasputin Music w Berkeley.

Co więcej zespół zapowiedział trasę koncertową w ramach promocji nowego krążka. Nowe tournee to również nowa perkusja Larsa Ulricha:

Metallica ogłosiła pierwsze koncerty w Europie i kapela odwiedzi Kopenhagę w lutym 2017 roku. Czy wpadnie również do Polski? Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Jak oceniacie nowy utwór od Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica