29.08.2019 10:17

Metallica udostępniła koncertowe nagranie z Monachium. Posłuchaj "The Call Of Ktulu" [WIDEO]

Zespół zadowolił wielu swoich fanów grając kawałek z albumu "Ride the Lightning". Obejrzyjcie, jak piosenka "The Call Of Ktulu" wypadła na żywo.

Koncert Metalliki
foto: kadr z wideo

Metallica co rusz publikuje nagrania z koncertów w ramach swojej trasy WorldWired - m.in. podzieliła się nagraniem "St. Anger" z warszawskiego koncertu. Zespół zakończył europejską odnogę tournee i postanowił cofnąć się w czasie do koncertu w Monachium 23 sierpnia 2019. Grupa wówczas wystąpiła na Olympiastadion i zagrała takie hity, jak chociażby "The Unforgiven", "One" czy "Seek & Destroy".

Metallica udostępniła koncertowe nagranie z Monachium. Posłuchaj "The Call Of Ktulu" [WIDEO]

Na koncercie w Monachium Metallica wykonała "The Call Of Ktulu" z płyty "Ride the Lightning", który nieczęsto pojawia się na występach kapeli. Posłuchajcie, jak Metallica wypadła w tym kawałku na występie w Niemczech:

Metallica Ride The Lighting
Metallica Ride The Lighting
Przeczytaj także „Ride The Lightning” Metalliki ma 35 lat. Album wydano 27 lipca 1984 roku

Metallica zagrała w Polsce w sierpniu 2019

Metallica wystąpiła 12. raz w Polsce 21 sierpnia 2019 grając na PGE Narodowym. Podczas dwugodzinnego show kapela zagrała cover Czesława Niemena "Sen o Warszawie", który spotkał się z gorącym przyjęciem fanów. 2 dni później Metallica podzieliła się wideo, w którym podziękowała swoim polskim wielbicielom za przybycie na koncert. W każdym kraju, w którym akurat koncertuje, zespół przekazuje sporą kwotę na rzecz organizacji charytatywnej. Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum dla dzieci.

Zobacz także: Koncert Metalliki w Warszawie będzie dostępny do pobrania za darmo oraz trafi na płyty

Tagi: Rock News Metallica