23.12.2015 08:22

Metallica udostępniła nową muzykę na Święta

Boże Narodzenia to czas dzielenia się. Metallica mogła udostępnić kolejne koncertowe nagrania czy fragmenty książek. Muzycy jednak postanowili zrobić fanom prawdziwy prezent...

Metallica udostępniła nową muzykę na Święta
foto: kadr z wideo

Zespół już wcześniej udostępnił fragment kompozycji, która prawdopodobnie znajdzie się na następcy płyty „Death Magnetic”. To nagranie trwało zaledwie kilka sekund. Kapela zaprezentowała teraz część kolejnego utworu i to aż... kilkanaście sekund! Przy takim tempie istnieje szansa na to, że za rok usłyszymy być może już pełny numer - o ile długością będzie mu bliżej do twórczości z „Load” niż tej z „...And Justice For All”. Cóż, pozostaje cieszyć się tym co mamy.

Materiał wideo zawiera świąteczne życzenia od Jamesa Hetfielda, który z figlarnym kotem na rękach stoi w studiu zespołu w kalifornijskim San Rafael:

"

Cześć wszyscy. Wesołych Świąt od Tabza i wszystkich z ekipy Metalliki w studiu. Damy Wam teraz trochę dźwiękowych słodyczy na Święta i Tabz ze swoimi sześcioma palcami wciśnie teraz guzik. "

Film przeznaczony jest dla członków fanklubu kapeli - rejestracja do niego jest darmowa. Zamieszczamy jednak odnalezione w odmętach YouTube'a wideo dostępne dla wszystkich. Śpieszcie się oglądać - Lars Ulrich nieustannie przeszukuje internet i usuwa podobne materiały szykując jednocześnie pozwy:

Wydana w 2008 roku płyta „Death Magnetic” pozostaje ostatnim studyjnym albumem Jamesa Hetfielda i spółki. Dlaczego zespół każe nam tak długo czekać? Z odpowiedzią śpieszy Kirk Hammett, który uważa że dobrze jest pracować we własnym tempie:

"

Od naszej ostatniej płyty minęło siedem albo osiem lat? Nie odczuwam tego upływu czasu, choć wiem, że już tyle minęło. Nasze pierwsze trzy albumy ukazały się w przeciągu trzech lat, co obecnie strasznie mnie dziwi. Jednak wtedy wszyscy tak robili. "

Choć dotychczasowe nagrania tego nie zwiastują, to gitarzysta twierdzi także, że nowy materiał będzie brzmiał jak Metallica z dawnych lat:

"

Mogę zdradzić, że nowe utwory będą mocniejsze, będzie więcej gitarowych riffów. Niektóre z nich przypominają trochę materiał, jak znalazł się na płycie „…And Justice for All”. "

Metallica zapewnia, że nowy krążek ujrzy światło dzienne w 2016 roku, w najgorszym wypadku na początku 2017 roku. Miejmy nadzieję, że zespół dotrzyma terminu. W końcu jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich twierdził, że kapela ma już 20 gotowych piosenek.

Jak Wam się podoba fragment nowego kawałka Metalliki?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Metallica