18.10.2017 12:10

Metallica ujawniła demo utworu „Master Of Puppets” z 1985

Reedycja sztandarowego albumu Metalliki, „Master Of Puppets” zawierać będzie wiele niepublikowanego wcześniej materiału z archiwów zespołu.

Metallica ujawniła demo utworu „Master Of Puppets” z 1985
foto: EAST NEWS

„Master Of Puppets” z 1986 roku to kamień milowy zarówno w historii Metalliki, jak i rocka i metalu w ogóle. Zwykle to ten album, obok „Reign In Blood” Slayera, wymienia się jako płytę definiującą gatunek thrash metalu. Krążek z takimi klasycznymi utworami, jak „Battery”, „Leper Messiah” czy oczywiście tytułowy, utorował zespołowi Jamesa Hetfielda drogę do międzynarodowego sukcesu, którego kulminacją był „Czarny album” z 1991 roku.

Tak wyjątkowy album zasługuje na wydanie godne jego muzycznej zawartości. 10 listopada 2017 na rynek trafi reedycja „Master Of Puppets” w formie zremasterowanych CD i winyla, specjalnego zestawu 3 płyt CD oraz boksu.

Ten ostatni będzie oczywiście najobszerniejszy – pudełko zawierać będzie 3 płyty winylowe, 10 CD, 2 DVD, litografię, folder z ręcznie napisanymi tekstami, 6 przypinek, 28-stronicową broszurę i 108-stronicową książkę z rzadkimi zdjęciami. Na dołączonych do zestawu płytach znajdą się unikatowe nagrania koncertowe, remiksy, wersje demo i wywiady z Metalliką. Cena boksu jest adekwatna do bogactwa zamieszczonego w nim materiału – 174,99 dolarów (w przeliczeniu ok. 630 zł). Zawartość ekskluzywnego wydawnictwa możemy zobaczyć na oficjalnym filmiku, przedstawiającym jego „unboxing”.

Już teraz możemy poczuć przedsmak rarytasów, które Metallica przygotowała dla fanów. Tak brzmi utwór „Master Of Puppets” w wersji demo z czerwca 1985 roku:

Wcześniej zespół ujawnił też zremasterowaną wersję kawałka „Disposable Heroes” z podstawowej wersji płyty i koncertowe wykonanie „The Thing That Should Not Be” z Chicago.

Nowe edycje „Master Of Puppets” ukażą się 10 listopada 2017. Natomiast 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie Metallica da koncert w ramach europejskiej części trasy World Wired promującej nowy album „Hardwired… To Self-Destruct”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica