08.01.2019 12:22

Metallica gra country! Posłuchaj akustycznej wersji "The Four Horsemen"

Gdyby Metallica zdecydowała się grać country, to prawdopodobnie brzmiałaby właśnie tak!

Metallica akustycznie
foto: kadr z wideo

3 listopada 2018 roku Metallica dała wyjątkowy koncert w San Francisco. Zespół świętował rocznicę istnienia swojej fundacji All Within My Hands, która już w ciągu pierwszych miesięcy działalności przekazała bankom żywności na całym świecie ponad 750 tysięcy dolarów.

Metallica z akustyczną wersją "The Four Horsemen"

Metallica zdecydowała się na akustyczne wykonanie swoich utworów, jak również zagrała ciekawe covery. Kapela wykonała m.in. „When A Blind Man Cries” Deep Purple, jak również „Please Don’t Judas Me” Nazareth czy „Veteran Of The Psychic Wars” Blue Oyster Cult. Muzycy zapowiedzieli, że koncert Metalliki ukaże się na limitowanym winylu. Płyta ukaże się 9 lutego 2019 roku, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz fundacji.

W związku z nadchodzącą premierą wydawnictwa Metallica udostępniła koncertowe akustyczne nagranie "The Four Horsemen", które przypomina piosenkę country. Posłuchajcie, jak brzmi w takim wydaniu kawałek z debiutanckiej płyty Metalliki.

Metallica na koncercie w Polsce w 2019

Zespół odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej odnogi trasy WorldWired Tour, która ruszy w maju 2019. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica