21.08.2016 13:57

Metallica w zapowiedzi wideo do „Hardwired…To Self-Destruct”

Nie ucichły jeszcze głosy nad najnowszym singlem zespołu, a już Lars Ulrich i spółka postanowili pokazać coś nowego. Zobaczcie, jak wygląda muzyczno-historyczna podróż i trailer najnowszej płyty grupy.

Metallica w zapowiedzi wideo do „Hardwired…To Self-Destruct”
foto: kadr z wideo

W związku oficjalną informacją o krążku „Hardwired…To Self-Destruct” Metallica rozpoczęła akcję promocyjną. Jako pierwsi wideo promujące album mieli okazję zobaczyć goście zgromadzeni podczas koncertu w Minneapolis, który odbył się 20 sierpnia 2016. Na telebimie zostało wyświetlone nagranie stanowiące kompilację najbardziej znanych utworów ze wszystkich wydanym do tej pory przez zespół płyt. Pod koniec można też usłyszeć fragment prawdopodobnie dwóch nowych nagrań, które znajdą się właśnie na nadchodzącym studyjnym albumie.

Zobaczcie, co przygotowała kapela!

Krążek „Hardwired…To Self-Destruct” trafi na sklepowe półki 18 listopada 2016 roku, ale wiadomo już, że po ośmiu latach pracy na następcy „Death Magnetic” z 2008 znajdzie się łącznie 12 nowych numerów. Wydawnictwo to będzie składać się aż z dwóch krążków. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Greg Fidelman. Kapela udostępniła także pierwszy singiel, „Hardwired”, do którego został nagrany teledysk. Krążek można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Do wyboru są wersje na CD, winylu, wersja elektroniczna, jak również wydanie deluxe. 

W jednym z ostatnich wywiadów Lars Ulrich przyznał, że nie mógł się doczekać momentu, gdy w końcu zespół podzieli się ze swoimi fanami nową muzyką:

"

Szaleliśmy w studiu z Gregiem od czasu do czasu przez 18 miesięcy. Znowu uruchomiliśmy silniki kreatywności. Dzielenie się nową muzyką, atakowanie nią was prosto w twarz i wszystko co jest z tym związane - to właśnie kochamy robić najbardziej. "

Czekacie na nowy album Metalliki?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Metallica