Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku. Pierwszy koncert już w sierpniu!

11.08.2020 12:48
Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku. Pierwszy koncert już w sierpniu! Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica ogłosiła, że po długich miesiącach przerwy wraca na scenę. Co ciekawe, pierwszy koncert kapeli ma odbyć się jeszcze w sierpniu tego roku.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość wydarzeń muzycznych zaplanowanych na 2020 rok odwołano lub przeniesiono. Również Metallica nie zagrała ani jednego koncertu od niemalże roku. Ich ostatni występ to koncerty z orkiestrą, które już pod koniec sierpnia ukażą się na płytach.

Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku

Jednak Metallica ma dobre wieści dla zniecierpliwionych ich nieobecnością fanów. Już 29 sierpnia 2020 roku gigantów będzie można zobaczyć w amerykańskich sieciach kin drive-in.

Przeczytaj także

Jak opowiedział o projekcie Lars Ulrich, muzycy zarejestrują koncert w tajemniczym miejscu, które pozostanie niespodzianką. Następnie trafi ona do specjalnego zespołu produkcyjnego, a ten dostosuje materiał do standardów kin samochodowych. Występ będzie można obejrzeć w setkach lokalizacji na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Nagranie koncertu odbędzie się bez udziału publiczności, zgodnie z panującymi zasadami w dobie pandemii. Supportem gigantów metalu będzie kapela Three Days Grace.

Na wideo z przygotowań Metalliki do koncertu widzimy, że muzycy dbają o swoje bezpieczeństwo. Chociaż zaryzykowali i spotkali się w małej sali prób, wszyscy przebywają ze sobą wyposażeni w maseczki. Wyjątkiem jest James, któremu zakryte usta uniemożliwiłyby śpiewanie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.