11.08.2020 12:48

Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku. Pierwszy koncert już w sierpniu!

Metallica ogłosiła, że po długich miesiącach przerwy wraca na scenę. Co ciekawe, pierwszy koncert kapeli ma odbyć się jeszcze w sierpniu tego roku.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość wydarzeń muzycznych zaplanowanych na 2020 rok odwołano lub przeniesiono. Również Metallica nie zagrała ani jednego koncertu od niemalże roku. Ich ostatni występ to koncerty z orkiestrą, które już pod koniec sierpnia ukażą się na płytach.

Metallica wróci na scenę jeszcze w 2020 roku

Jednak Metallica ma dobre wieści dla zniecierpliwionych ich nieobecnością fanów. Już 29 sierpnia 2020 roku gigantów będzie można zobaczyć w amerykańskich sieciach kin drive-in.

Metallica udostępniła kolejne wideo z orkiestrą symfoniczną. Sprawdźcie "Moth Into Flame"
Metallica udostępniła kolejne wideo z orkiestrą symfoniczną. Sprawdźcie "Moth Into Flame"
Przeczytaj także Metallica udostępniła kolejne wideo z orkiestrą symfoniczną. Sprawdźcie "Moth Into Flame"

Jak opowiedział o projekcie Lars Ulrich, muzycy zarejestrują koncert w tajemniczym miejscu, które pozostanie niespodzianką. Następnie trafi ona do specjalnego zespołu produkcyjnego, a ten dostosuje materiał do standardów kin samochodowych. Występ będzie można obejrzeć w setkach lokalizacji na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Nagranie koncertu odbędzie się bez udziału publiczności, zgodnie z panującymi zasadami w dobie pandemii. Supportem gigantów metalu będzie kapela Three Days Grace.

Na wideo z przygotowań Metalliki do koncertu widzimy, że muzycy dbają o swoje bezpieczeństwo. Chociaż zaryzykowali i spotkali się w małej sali prób, wszyscy przebywają ze sobą wyposażeni w maseczki. Wyjątkiem jest James, któremu zakryte usta uniemożliwiłyby śpiewanie.

Jason Newsted
Jason Newsted
Przeczytaj także Metallica udostępniła koncert z ostatniej trasy z Jasonem Newstedem z 2000 roku [WIDEO]
Tagi: Rock News Metallica