30.04.2018 11:37

Metallica wsparła Banki Żywności w Polsce

Muzycy „Mety” mają gest! Podczas wizyty w naszym kraju przekazali czek na rzecz organizacji, która zapewnia pomoc żywnościową dla potrzebujących.

Metallica wsparła Banki Żywności w Polsce
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Członkowie Metalliki z pewnością nie narzekają na sytuację finansową. Zespół należy do najpopularniejszych wykonawców muzycznych na świecie, jeździ z koncertami po całym globie, a każdy z nich cieszy się olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Ale muzycy wciąż pamiętają początki kariery, przed wydaniem pierwszych nagrań, kiedy żyli wręcz na granicy ubóstwa i nie zawsze było ich stać na ciepły posiłek.

Lars Ulrich w wywiadach przyznawał, że Metallica doskonale wie, co to głód. Dlatego nie dziwi postawa zespołu, który przy okazji koncertu w Polsce postanowił wesprzeć Banki Żywności.

Polskie Banki Żywności

Federacja Polskich Banków Żywności zajmuje się ratowaniem zdatnego do spożycia jedzenia przed zmarnowaniem i zapewnianiem pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących. Wiedząc, że Metallica od lat wspiera amerykański odpowiednik tej organizacji, zwróciła się do zespołu. Magdalena Bryksa Szymańczak, Specjalista ds. PR Federacji Polskich Banków Żywności, skomentowała:

"

Zaskoczyło nas to, że na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Oferowana pomoc wykroczyła znacznie poza naszą prośbę. Muzycy zdecydowali się przekazać nam pieniądze. Budująca dla nas jest każda pomoc, niemniej wsparcie Metalliki, zespołu znanego na całym świecie, to dla nas fenomen. "

Metallica przekazała na działalność fundacji kwotę 80 tysięcy złotych.

fot. Metallica & Banki Żywności

W Polsce w ubóstwie żyje 5 mln osób, z czego 2 mln w ubóstwie skrajnym, jednocześnie do kosza wyrzucanych jest rocznie 9 milionów ton żywności, czyli 18 miliardów posiłków. Polskie Banki Żywności, których w Federacji zrzeszonych jest 31, dzięki codziennym działaniom na masową skalę pozyskują średnio 80 000 ton jedzenia rocznie (dane z ostatnich 5 lat), które dystrybuują do ponad 1 600 000 najbardziej potrzebujących osób, za pośrednictwem 3500 organizacji pomocowych i instytucji społecznych. Żywność pochodzi m.in. od producentów, rolników, sieci handlowych i ze zbiórek żywności.

Metallica – koncert w Polsce 2018

Metallica wystąpiła w TAURON Arena Kraków 28 kwietnia 2018. Podczas koncertu zespół zaskoczył publiczność, intonując „Wehikuł czasu” Dżemu. Mamy dla Was relację i galerię z wyjątkowego występu legendy metalu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica