16.08.2019 10:10

Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii

14 sierpnia 2019 roku Metallica zagrała koncert w Bukareszcie. Tuż przed wydarzeniem zespół ogłosił, że wspomoże budowę szpitala dla dzieci w Rumunii.

Metallica
fot. shutterstock.com

Metallica jest znana nie tylko ze swojej muzyki. Zespół aktywnie wspiera różne organizacje. Na początku czerwca 2019 roku kapela podarowała 35 tysięcy euro placówce dla bezdomnych w Dublinie. Tym razem grupa postanowiła wspomóc szpital dla dzieci w Bukareszcie. 

Metallica wsparła budowę szpitala onkologicznego dla dzieci

Trzeba przyznać, że to piękny gest ze strony muzyków. Przed koncertem na Arenie Narodowej w Bukareszcie, Metallica ogłosiła, że przekaże sporą sumę pieniędzy na budowę szpitala onkologicznego dla dzieci. Członkowie zespołu podarowali 50 tysięcy euro. Kolejne 200 tysięcy euro przekazał główny sponsor koncertu zespołu w Bukareszcie. To właśnie stowarzyszenie Daruieste Viata jest odpowiedzialne za budowę szpitala. Prezes organizacji, Carmen Uscatu, tak wypowiedziała się o darowiźnie: 

"

Darowizna Metalliki ma szczególne znaczenie dla naszego projektu. Ich muzyka inspiruje miliony Rumunów [...]. Dzięki temu dzieci chore na raka dostały szansę na przeżycie.  "

Szpital onkologiczny dla dzieci jest pierwszym, który zostanie wybudowany wyłącznie z prywatnych datków. 

Metallica symfonicznie
Metallica symfonicznie
Przeczytaj także Metallica opublikowała trailer koncertu symfonicznego "S&M2"

Metallica w Polsce 2010

Metallica już niedługo wystąpi w Polsce. 21 sierpnia 2019 roku zespół zagra koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Muzycy przyjadą w ramach trasy WorldWired Tour w towarzystwie zespołów Ghost i Bokassa. 

Zobacz także: Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku 

Tagi: Metallica James Hetfield Kirk Hammett