Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii

16.08.2019 10:10
Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii Fot. . shutterstock.com

14 sierpnia 2019 roku Metallica zagrała koncert w Bukareszcie. Tuż przed wydarzeniem zespół ogłosił, że wspomoże budowę szpitala dla dzieci w Rumunii.

Metallica jest znana nie tylko ze swojej muzyki. Zespół aktywnie wspiera różne organizacje. Na początku czerwca 2019 roku kapela podarowała 35 tysięcy euro placówce dla bezdomnych w Dublinie. Tym razem grupa postanowiła wspomóc szpital dla dzieci w Bukareszcie. 

Metallica wsparła budowę szpitala onkologicznego dla dzieci

Trzeba przyznać, że to piękny gest ze strony muzyków. Przed koncertem na Arenie Narodowej w Bukareszcie, Metallica ogłosiła, że przekaże sporą sumę pieniędzy na budowę szpitala onkologicznego dla dzieci. Członkowie zespołu podarowali 50 tysięcy euro. Kolejne 200 tysięcy euro przekazał główny sponsor koncertu zespołu w Bukareszcie. To właśnie stowarzyszenie Daruieste Viata jest odpowiedzialne za budowę szpitala. Prezes organizacji, Carmen Uscatu, tak wypowiedziała się o darowiźnie: 

Darowizna Metalliki ma szczególne znaczenie dla naszego projektu. Ich muzyka inspiruje miliony Rumunów [...]. Dzięki temu dzieci chore na raka dostały szansę na przeżycie. 

Szpital onkologiczny dla dzieci jest pierwszym, który zostanie wybudowany wyłącznie z prywatnych datków. 

Przeczytaj także

Metallica w Polsce 2010

Metallica już niedługo wystąpi w Polsce. 21 sierpnia 2019 roku zespół zagra koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Muzycy przyjadą w ramach trasy WorldWired Tour w towarzystwie zespołów Ghost i Bokassa. 

Zobacz także: Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.