Metallica wyda album jesienią 2016?

Aleksandra Degórska
15.06.2016 08:49
Metallica wyda album jesienią 2016? Fot. Pacific Press / Sipa USA / East News

Fani odliczają dni do premiery nowego wydawnictwa thrashmetowej legendy. Jak się okazuje premiera odbędzie się już niebawem.

Zapewne sami muzycy mają dosyć pytań dotyczących następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Kapela nie śpieszyła się z wydaniem czegoś nowego, bo stawia na jakość, a jak wiadomo stworzenie czegoś naprawdę dobrego zajmuje trochę czasu.

Jeszcze w październiku 2015 Metallica udostępniła krótki filmik ze studia nagraniowego, co niezwykle ucieszyło fanów, bo oznaczało, że panowie w końcu zabrali się do pracy. Za produkcję materiału jest odpowiedzialny Greg Fidelman. Natomiast Lars Ulrich zdradził, że 2016 rok będzie naprawdę gorący.

W końcu dowiedzieliśmy się, że Metallica rozpoczęła miksowanie materiału, tak więc premiera płyty zbliża się wielkimi krokami. Informacja o tym pojawiła się w artykule Dana Nykolayko, który przeprowadził wywiad z Jamesem Hetfieldem oraz Larsem Ulrichem na potrzeby strony Metallica.com.

Teraz poznaliśmy kolejny element tej układanki. W czasie wywiadu przed meczem w San Jose w Kalifornii między San Jose Sharks i Pittsburgh Penguins zapytano Jamesa Hetfielda o nadchodzące wydawnictwo. Muzyk potwierdził doniesienia dotyczące krążka:

Miksujemy właśnie materiał, mamy nadzieję, że jesienią 2016 ukaże się płyta. Jesteśmy tym bardzo podkręceni. Krążek powstawał długo. To właśnie robimy - kochamy grać i kolejny album będzie taki, jaki powinien być, więc jesteśmy bardzo podekscytowani.

Zobaczcie, co jeszcze w wywiadzie powiedział frontman:

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że Metallica dotrzyma słowa i już wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Tymczasem z obozu Metalliki doszła do fanów smutna wiadomość dotycząca wydania demówki „No Life ‘Til Leather”, która pochodzi z 1982 roku.

Kasetę wydano w 2015 roku w ramach Record Store Day i planowano również wypuścić nagranie na CD, winylu oraz jako box. 

Niestety, jak zdradził Lars Ulrich, te plany nie dojdą do skutku:

Pojawiły się pewne nieoczekiwane trudności prawne, które zapobiegły wydaniu boxu „No Life ‘Til Leather” w takiej wizji, jaką sobie zaplanowaliśmy. 

Te problemy spowodowały, że muzycy się zniechęcili całą sprawą i skupili się na wydaniu reedycji „Kill 'Em All”. Czas pokaże, czy „No Life ‘Til Leather” trafi kiedyś w ręce fanów.

Jedyne czego możemy być pewni to tego, że już wkrótce domową dyskografię będzie można wzbogacić o nowy studyjny krążek Metalliki.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.