22.06.2016 08:33

Metallica wyda gitarę z grafiką z „Master of Puppets”

Z okazji okrągłej rocznicy ukazania się płyty „Master of Puppets” na rynek trafi gitara ESP ozdobiona specjalną grafiką. Zobaczcie jak będzie wyglądać.

Metallica wyda gitarę z grafiką z „Master of Puppets”
foto: materiały prasowe

Informowaliśmy już o tym, że klasyczny album Metalliki z 1986 roku obchodził 3 marca 2016 swoje 30. urodziny. Powstanie książka, której celem jest uczczenie tego wydarzenia. „Metallica: Back to the Front” zawierać będzie mnóstwo ekskluzywnych materiałów. Oprócz wielu niepublikowanych wcześniej fotografii znajdziemy masę wspomnień i wywiadów m.in. z muzykami Anthrax, Faith No More czy Diamond Head.

Kolejną świeczką na urodzinowym torcie będą gitary marki ESP ozdobione grafiką znaną z okładki krążka. Do sprzedaży trafi zaledwie 400 sztuk instrumentu. Nie jest jednak znana cena za egzemplarz. Można się tylko domyślać jakie sumy będą w przyszłości płacić fani, aby stać się posiadaczami tak rzadkiej gitary.

Zobaczcie jak prezentuje się ta wyjątkowa niespodzianka od Metalliki:

original

Korpus zostanie wykonany z drzewa olchowego, zaś gryf będzie stworzony z klonu. Gitara mieścić się ma w skali 25,5 cala z hebanową podstrunnicą wraz z progami 24 XJ Fret. Instrument zostanie wyposażony w pick-upy EMG 81. Jego prezentacja odbędzie się podczas targów NAMM 2016. Jednak już teraz można składać zamówienia na gitarę kontaktując się z przedstawicielami ESP.

Wcześniej ukazały się obszerne reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”. Lars Ulrich zapowiedział już, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych wznowień krążków Metalliki. A co z nowym wydawnictwem, czyli długo wyczekiwanym następcą „Death Magnetic”? James Hetfield wyznał, że płyta jest już zmiksowana i powinna ukazać się jesienią 2016 roku. Z kolei Lars Ulrich zdradził, że nowe wydawnictwo Metalliki będzie mniej żywiołowe.

Co do samego albumu „Master of Puppets” to w marcu 2016 roku znalazł się on w zbiorach Biblioteki Kongresu w Stanach Zjednoczonych. Umieszczono tam ponad czterysta płyt i są to albumy, które mają szczególne „kulturalne, historyczne i estetyczne znaczenie”. Lars Ulrich wciąż jest pod wrażeniem tego, że w takim młodym wieku udało się Metallice osiągnąć tak wiele:

"

Byliśmy naprawdę młodzi, mieliśmy świeże podejście. Kiedy patrzę na nasze zdjęcia z tamtego czasu, widzę przede wszystkim niewinność. Wszyscy byliśmy muzycznymi zapaleńcami. Na ścianach mieliśmy najróżniejsze plakaty i od Iron Maiden i Michaela Schenkera po UFO i Ritchiego Blackmore'a. Wszystko kręciło się wokół muzyki. Żyliśmy nią 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. "

Tytułowej kompozycji z 3. płyty Metalliki możemy posłuchać w kilku alternatywnych wersjach - tej zagranej na banjo oraz w funkowym stylu.

Kupicie sobie gitarę z grafiką z „Master of Puppets”?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele