Metallica wyda nowy album w 2016 roku?

Jakub Gańko
09.11.2015 09:49
Metallica wyda nowy album w 2016 roku? Fot. AP / FOTOLINK / East News

Muzycy Metalliki nie ustają w wypowiedziach o następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Czy nowy materiał usłyszymy w 2016 roku?

Kirk Hammett kolejny raz zapowiedział, czego możemy spodziewać się po 10. albumie studyjnym Metalliki. Wcześniej mówił, że niektóre z nowych kompozycji będą przypominać te z czasów „…And Justice for All”. Teraz dodał:

To będzie coś na wzór „Death Magnetic”, idziemy w tym samym kierunku.

Jego koledzy z zespołu chętnie chwalili się, jak postępują prace nad nowym materiałem i na jakim etapie znajdują się obecnie. Tym razem Hammett nie był skłonny do takich szacunków.

Nie chcę mówić, że skończyliśmy już jedną czy dwie trzecie płyty, bo w każdej chwili może wydarzyć się coś, co zmieni ten stan rzeczy.

Najbardziej nas jednak interesuje, kiedy dostaniemy do rąk skończone wydawnictwo. Oczywiście jest jeszcze znacznie za wcześnie, by mówić o konkretnych terminach, gitarzysta daje jednak ogólne pojęcie, kiedy możemy spodziewać się nowej płyty.

W końcu zobaczycie nowy album Metalliki. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w 2016 roku, w najgorszym wypadku na początku 2017 roku.

Miejmy nadzieję, że zespół dotrzyma tego wcześniejszego terminu. W końcu jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich twierdził, że Metallica ma już 20 gotowych piosenek. O nowym materiale wypowiadał się też James Hetfield, mieliśmy już okazję również usłyszeć pierwsze dźwięki ze studia.

Ostatnim albumem w dorobku zespołu pozostaje „Death Magnetic” z 2008 roku. Trzy lata później ukazała się płyta „Lulu” nagrana we współpracy z Lou Reedem - wielu fanów wolałoby jednak nie wspominać o tym wydawnictwie.

Myślicie, że Hammett i spółka zdążą wypuścić nową płytę jeszcze w 2016 roku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.