06.09.2018 17:10

Metallica wyda reedycję „…And Justice For All”. Jak wygląda specjalny box?

Nie zabraknie muzycznych rarytasów i ciekawych zdjęć Metalliki. Zobaczcie, jak prezentuje się reedycja płyty „…And Justice For All”.

Metallica wyda reedycję „…And Justice For All”. Jak wygląda specjalny box?
foto: kadr z wideo

Po reedycji „Kill 'Em All”, „Ride The Lightning”, jak również „Master Of Puppets” nadszedł czas na album „…And Justice For All” z 1988 roku. Tak jak w przypadku wcześniejszych wydawnictw fani Metalliki otrzymają wiele rarytasów z sesji nagraniowej 4. płyty zespołu.

Z okazji 30. rocznicy ukazania się albumu Metalliki fani usłyszą zremasterowaną wersję „…And Justice For All” i będzie ona dostępna do wyboru w różnych wersjach - 1 CD, 3 CD, 2 winylach, bądź na kasecie. Wydawnictwo pojawi się na sklepowych półkach 2 listopada 2018.

Metallica wyda reedycję „…And Justice For All”

Oczywiście największą gratką jest box, na którym znajdą się niewydane wcześniej demówki i nagrania koncertowe m.in. z występów w Dallas czy Seattle, wywiady, teksty piosenek, jak również niepublikowane zdjęcia Rossa Halfina wydane w 120-stronicowej książce.

W sumie w boksie znajdzie się aż 11 płyt CD, 6 winyli oraz 4 DVD. Więcej informacji o wydawnictwie znajdziecie na stronie internetowej Metalliki.

Box „…And Justice For All” pokazał sam Kirk Hammett:

„…And Justice For All” został wydany 25 sierpnia 1988 - 2 lata po tragicznej śmierci basisty Cliffa Burtona. Jego miejsce zajął Jason Newsted, który jednak na „…And Justice For All” nie miał wiele do powiedzenia. W miksie praktycznie „zgubiono” partie basu i są one ledwo słyszalne. Producentem albumu był Flemming Rasmussen.

W Stanach Zjednoczonych krążek pokrył się ośmiokrotną platyną. To pierwszy album Metalliki, który trafił do Top 10 w Stanach (najwyższa pozycja - #6), pierwszy singiel w Top 40 w dorobku zespołu („One”), debiutancki występ na ceremonii Grammy, a także pierwsza wygrana (Najlepszy utwór metalowy „One”).

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica