02.09.2019 11:22

Metallica wydała 1,5 mln euro na cele charytatywne podczas letniej trasy po Europie

Przy okazji 25 koncertów latem 2019 Metallica postanowiła wesprzeć lokalne organizacje charytatywne.

Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Metallica stara się działać charytatywnie i w tym celu stworzyła w 2017 organizację non-profit All Within My Hands, która powstała, by móc pomagać długofalowo. Podczas letniej odnogi trasy koncertowej WorldWired 2019 obejmującej 25 koncertów, grupa w sumie wydała 1,5 milionów euro na szczytne cele.

Metallica wydała 1,5 mln euro na cele charytatywne podczas letniej trasy po Europie 

Letnia trasa zakończyła się 25 sierpnia 2019 w Mannheim i Metallica przeznaczyła 63 tysięcy euro na rzecz Freezone Mannheim, która pomaga osobom bezdomnym. W Polsce zespół przeznaczył ponad 200 tysięcy złotych dla polskiego hospicjum dla dzieci. 

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum dla dzieci

Organizacja All Within My Hands już w ciągu pierwszych miesięcy działalności przekazała bankom żywności na całym świecie ponad 750 tysięcy dolarów. W 2018 roku Metallica wsparła polski Bank Żywności i z okazji 1. rocznicy powstania All Within My Hands zorganizowała specjalny charytatywny koncert, na którym zagrała akustycznie swoje hity oraz covery.

Metallica zagrała w Polsce w 2019

Ostatnia wizyta Metalliki w Polsce odbyła się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Zespół wykonał na koncercie cover Czesława Niemena " Sen o Warszawie", zaś parę dni później udostępnił koncertowe nagranie z show oraz podziękowanie dla polskich fanów.

Zobacz także: Koncert Metalliki w Warszawie będzie dostępny do pobrania za darmo oraz trafi na płyty

Tagi: Rock News Metallica