11.04.2018 11:08

Metallica wykonała cover Petera Schillinga na koncercie w Niemczech

Oto kolejny cover od Kirka Hammetta i Roba Trujillo. Muzycy na koncercie w Stuttgarcie wykonali utwór„Major Tom” Petera Schillinga.

Metallica w coverze Petera Schillinga
foto: kadr z wideo

Metallica wie co to znaczy dobry PR. Podczas europejskiej trasy koncertowej promującej album „Hardwired… To Self-Destruct” artyści serwują słuchaczom muzyczne prezenty. Gdy na scenie zostaje tylko Kirk Hammett i Rob Trujillo grają oni cover utworu, który jest bardzo znany i lubiony w danym kraju.

Tym sposobem czeska publiczność usłyszała „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, w Budapeszcie artyści zagrali „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda, zaś w Stuttgarcie fani otrzymali cover Drafiego Deutschera.

Cover „Major Tom” w wykonaniu Metalliki

Natomiast na drugim koncercie w Stuttgarcie 9 kwietnia 2018 Metallica wzięła się za repertuar Petera Schillinga i zagrała „Major Tom”. Oczywiście tytuł od razu nasuwa skojarzenie z „Space Oddity” Davida Bowiego. Schilling był jednym z przedstawicieli Neue Deutsche Welle - niemieckiej odpowiedzi na popularną w latach 80. muzykę new wave. Niemieccy twórcy postanowili tworzyć utwory w swoim języku ojczystym, a tacy artyści, jak Nena czy Falco odnieśli międzynarodowy sukces.

Posłuchajcie, jak Metallica poradziła sobie z piosenką „Major Tom”:

Metallica w Polsce 2018

Metallica zagra również 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie. Czy zespół zaprezentuje polski cover podczas tego koncertu? Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo publiczność na to bardzo mocno liczy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica