29.07.2016 14:06

Metallica wykonała utwór z Pokemonów

Myśleliście, że James Hetfield i Lars Ulrich uchowali się przed szaleństwem na Pokemony? Błąd - zobaczcie to wideo!

Metallica wykonała utwór z Pokemonów
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Gra Pokemon GO sprawiła, że cały świat przypomniał sobie o kieszonkowych potworach i oszalał na ich punkcie w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej. Szaleństwo nie ominęło nawet muzyków metalowych - choćby polscy YouTuberzy z kanału Na metalowo przerobili już wejściówkę z serialu o pokemonach na ostrzejsze brzmienie. Tym razem sięgnęli po niego najwięksi.

Z jednej strony to może być zła wiadomość dla fanów Metalliki - jeśli James Hetfield i Lars Ulrich zagrywają się jak reszta świata w Pokemon GO, to premiera następcy „Death Magnetic” może się jeszcze znacznie opóźnić. Z drugiej strony jednak dzięki temu doczekaliśmy się utworu znanego w polskiej wersji jako „Czy już wszystkie masz?” w wykonaniu największego zespołu metalowego na świecie.

Podobno Metallica już negocjuje z Nintendo i wkrótce możemy oczekiwać wydanych na nowo płyt z pokemonowymi motywami. Na rynek trafią m.in. „Got 'Em All”, „Pika the Lightning”, „St. Snorlax” i „Pokeball Reload”. Na razie zespół oswaja fanów z takim pomysłem na koncertach, wykonując m.in. wspomniany motyw przewodni z serialu o przygodach Asha Ketchuma.

Zobaczcie na własne oczy jak James Hetfield śpiewa, że musi złapać je wszystkie:

...oczywiście to fanowska przeróbka, ale trzeba przyznać, że zmontowano ją całkiem profesjonalnie i gdyby tylko sam kawałek brzmiał nieco bardziej metalowo (szczególnie w warstwie wokalnej - brakuje choćby słynnego „yeaaah”), można by się było spokojnie pomylić.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy internauci dosłownie włożyli w usta Jamesa Hetfielda dość niespodziewany repertuar:

„Master of Puppets” był już nawet wykorzystany w mashupie z funkiem. Jeśli lubicie takie połączenia, sprawdźcie też Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park i Bring Me The Horizon, Iron Maiden i Judas Priest, Avenged Sevenfold i Katy Perry czy Iron Maiden i 2Cellos lub z Michaelem Jacksonem.

Chcielibyście usłyszeć taki kawałek na koncercie Metalliki?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Metallica