24.07.2015 13:17

Metallica wypożyczy Roberta Trujillo

Basista razem z czterema innymi muzykami zagra na płycie, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę skateparków dla biednych dzieci.

Metallica wypożyczy Roberta Trujillo
foto: Instagram.com/ beyestone

Robert Trujillo, Brent Eyestone i Graham Scala z Harmonic Cross, perkusista Torche Rick Smith i Nate Newton z Converge/Doomriders - to skład supergrupy, która nagra płytę na cele charytatywne.

Na krążku znajdzie się kilka kawałków. Pieniądze z jej sprzedaży zasilą konto Tony Hawk Foundation.

Pomysłodawcą całego zamieszania jest Brent Eyestone, który opowiedział w niedawnym wywiadzie, dlaczego muzycy zdecydowali się na współpracę.

"

Wierzymy w projekty stworzone specjalnie na cele charytatywne. Lubimy też jeździć na deskorolce. Dzięki tej płycie, w dzielnicach, gdzie ludzie mają niższe dochody, powstaną darmowe skateparki. "

Eyestone przyznał, że nie wiadomo jeszcze, kiedy płyta ujrzy światło dzienne. Nieznana jest także jej nazwa.

"

Jesteśmy tylko wściekłymi muzykami, którzy chcą nagrać nowy materiał. Nie wiemy, co to będzie. To może być ambient albo hardcore albo po prostu krążek, na którym spotkali się muzycy, z którymi nawet nam się nie śniło, że zagramy. "

Jak się okazuje, skład zespołu został ustalony spontanicznie.

"

Pracowałem już trochę z Robertem i Rickiem, siedzieliśmy razem omawiając co zamierzamy zrobić, kiedy wpadła mi do głowy pewna myśl. Zadzwoniłem do Grahama i powiedziałem mu „Hej, jeśli możesz wsiadaj dziś wieczorem w samolot! Odbiorę cię i wszystko wyjaśnię." Przyleciał, odebrałem go i powiedziałem, że będzie grać z chłopakami. Jedyne, co wtedy powiedział, to „co tu się do kur*y dzieje?" "

Płyta muzyków zostanie wydana na winylu. Będzie ją także można pobrać z sieci.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Metallica Robert Trujillo