01.03.2019 12:04

Metallica wyrzuciła Dave'a Mustaine'a, bo pisał utwory o seksie? Tak twierdzi Lars

Chociaż zarówno Megadeth jak i Metallica mają się świetnie, rozstanie Mustaine'a z kapelą nadal budzi kontrowersje. Perkusista podał zaskakujące powody historycznej decyzji.

Lars Ulrich
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Chociaż Dave Mustaine był członkiem Metalliki bardzo krótko, temat odejścia muzyka z zespołu nadal budzi kontrowersje. Gitarzysta często przypisuje sobie sukces grupy i twierdzi, że bez jego kompozycji, formacja nie osiągnęłaby takiego sukcesu. Powody rozstania w kapelach bywają różne. Najczęściej w grę wchodzi przerośnięte ego muzyków, pieniądze,uzależnienia, kobiety czy inne wizje rozwoju zespołu. Jednak Lars Ulrich zdradził, że w przypadku zakończenia współpracy z Mustainem było nieco inaczej.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Wiemy, ile zarobiła Metallica podczas WorldWired Tour. Zespół sprzedał przeszło 1,5 miliona biletów

Metallica wyrzuciła Dave'a Mustaine'a za teksty o seksie?

Mustaine musiał opuścić Metallikę, zanim grupa wydała debiutancki album "Kill'em All". Jednak na krążku znalazło się kilka jego kompozycji takich jak "The Four Horsemen", "Jump in the Fire", "Phantom Lord" czy "Metal Militia". Perkusista Metalliki, Lars Ulrich w jednym z ostatnich wywiadów dla portalu Louder opowiedział o wkładzie Dave'a w rozwój lidera Wielkiej Czwórki.

"

Dave przyniósł nam kilka rzeczy, które stworzył dla swojego starego zespołu - Panic. Utwór "The Four Horsemen" istniał wówczas pod roboczym tytułem "Mechanix" i miał zupełnie inny tekst. "

Ulrich przyznał, że to właśnie teksty Mustaine'a stanowiły największy problem dla Metalliki. Kompozycje podobały się członkom kapeli, jednak tekstowo - to nie było to, czego szukali.

"

To była dosłownie piosenka i seksie. Były tam metafory o wężu i wkładaniu go do zbiornika. W tamtym czasie nie miało to dla mnie większego sensu, wszyscy chcieliśmy odejść od tematyki, którą poruszały ówczesne zespoły hardrockowe. To było dla nas zbyt oczywiste. "

Metallica zagra w Polsce w 2019 roku

Grupa Metallica ponownie pojawi się w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku. Grupa wystąpi w naszym kraju w ramach trasy WorldWired Tour. Koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oprócz legendy thrashmetalu, na scenie pojawi się również formacja Ghost i Bokassa

Zobacz też: >>The Unforgiven na bałałajce i akordeonie w rosyjskim stylu<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich Dave Mustaine