30.09.2016 14:55

Metallica wystąpi na otwarciu Stadionu Śląskiego?

Czy jest szansa na to, że formacja wpadnie do Polski na koncert? Chodzą plotki, iż thrashmetalowy zespół odwiedzi... Chorzów.

Metallica wystąpi na otwarciu Stadionu Śląskiego?
foto: AP / Fotolink / East News

Po długim oczekiwaniu w końcu 18 listopada 2016 roku Metallica wyda album „Hardwired…To Self-Destruct”. Dotychczas poznaliśmy dwa single, do których nagrano klipy. Są to utwory „Hardwired” oraz „Moth Into Flame”. W ramach wersji deluxe Metallica wyda dwa krążki - jeden ze studyjnym materiałem, drugi z coverami i koncertowymi nagraniami.

Siłą rzeczy nowa płyta oznacza również trasę koncertową promującą wydawnictwo. Kapela ogłosiła już pierwsze koncerty i zamierza zagrać trzy razy w Kopenhadze w lutym 2017 roku. Czy jest szansa na to, że Metallica wystąpi również w Polsce? Jeszcze w październiku 2015 roku chodziły plotki o tym, że zespół zagra przed Iron Maiden we Wrocławiu, co jednak się nie potwierdziło.

Teraz pojawiły się słuchy dotyczące tego, kto miałby wystąpić na otwarciu Stadionu Śląskiego w Chorzowie po ośmioletniej modernizacji. Uroczystość odbędzie się we wrześniu 2017 roku. Przed 2009 rokiem, gdy rozpoczęto remont, na obiekcie zagrały takie gwiazdy, jak m.in. AC/DC, U2 czy Metallica.

Władze województwa zastanawiają się jaką grubą rybę zaprosić na to wydarzenie. Biorą one pod uwagę trzech wykonawców: Bruce'a Springsteena, Justina Timberlake'a oraz Metallicę. Jak widać rozstrzał jest dosyć spory - dziadek rocka, popowa gwiazda oraz thrashmetalowa legenda.

Wszyscy wykonawcy zamierzają podbić w 2017 roku Europę w ramach tournee. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy biorą pod uwagę właśnie tych artystów, bo ściągnięcie gwiazdy na koncert poza trasą to większe koszta. Wicemarszałek województwa, Kazimierz Karolczak, zdradził „Dziennikowi Zachodniemu”, że bardzo prawdopodobny jest występ Metalliki.

Dziennik zorganizował również internetowe głosowanie na gwiazdę, którą chciałaby zobaczyć publiczność na otwarciu stadionu. Plebiscyt wygrał zespół... 5 Seconds of Summer pokonując Linkin Park, który zajął drugie miejsce.

Możemy jedynie wzruszyć ramionami i na poprawę humoru obejrzeć, jak nowy materiał od Metalliki prezentuje się na żywo:

Zapewne jeszcze trochę będziemy musieli poczekać na ogłoszenie kolejnych europejskich koncertów zespołu. Miejmy nadzieję, że w grafiku formacji znajdzie się termin z występem w Polsce.

Wybralibyście się na koncert Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele