02.06.2015 10:53

Metallica z „The Unforgiven II” na oficjalnym nagraniu

Zespół zauważając jakim echem odbiła się wiadomość o zagraniu przez nich pierwszy raz od 18 lat „The Unforgiven II”, postanowił udostępnić oficjalny zapis audio tego wykonania. Posłuchajcie!

Metallica z „The Unforgiven II” na oficjalnym nagraniu
foto: face to face/Reporter/East News

Historyczny moment nastąpił 29 maja 2015 roku podczas niemieckiego festiwalu Rock Im Revier. To właśnie wtedy „The Unforgiven II” zabrzmiał na żywo po wielu latach przerwy. Wcześniej zespół wykonał kompozycję w 1997 roku podczas gali Billboard Music Awards w Las Vegas.

Już informowaliśmy o tym specjalnym wydarzeniu na koncercie Metalliki, jednak wtedy dysponowaliśmy wyłącznie amatorskimi nagraniami. Przeżyjemy to zatem raz jeszcze, tym razem z oficjalnym zapisem od grupy w wysokiej jakości.

Metallica od tego czasu zdążyła zagrać jeszcze jeden koncert - 31 maja 2015 w Monachium. Okazuje się, że podczas tego występu również zabrzmiały dźwięki utworu z płyty „Reload”. Tak prezentowała się setlista tego wieczoru:

Zatem „The Unforgiven II” był grany na żywo już trzy razy. Zobaczymy czy czwarty i piąty nastąpi podczas najbliższych koncertów we Włoszech i Austrii.

Jeżeli macie ochotę na więcej Metalliki na scenie, to możecie zobaczyć jak panowie poradzili sobie na amerykańskiej edycji festiwalu w Las Vegas 9 maja 2015 roku, w siedzibie Salesforce.com lub podczas występu dla weteranów narodowych sił zbrojnych, gdzie usłyszeć można było „For Whom the Bell Tolls”, „Master of Puppets” i „Enter Sandman”.

Czy „The Unforgiven II” powinien na stałe znaleźć się w koncertowym repertuarze grupy?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Metallica