Metallica z nową edycją gry Monopoly. Co nowego znajdziemy w wersji "World Tour"?

03.12.2020 11:12
Metallica Fot. shutterstock.com

Metallica po raz kolejny podjęła współpracę z twórcami gry Monopoly. Nowa edycja planszówki pozwala podróżować z zespołem po wszystkich kontynentach.

Metallica prezentuje kolejną edycję własnej, sygnowanej wersji gry Monopoly. To już druga taka współpraca z twórcami planszówek na koncie metalowców. Czym nowa gra różni się od poprzedniej?

Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie. Została wymyślona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Elizabeth Magie. Gra polega na handlu nieruchomościami i doczekała się bardzo wielu edycji specjalnych. Własną wersję planszówki zadedykowano serialowi "Mandalorian", grze "Fallout" czy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Także muzycy chętnie podejmują współpracę z twórcami. Na Monopoly trafił już David Bowie, KISS, Beatlesi czy AC/DC.

Metallica z nową edycją gry Monopoly

Także jeden z najpopularniejszych metalowych zespołów może pochwalić się własną grą, a teraz już nawet dwiema. Pierwsza edycja metallikowego Monopoly ukazała się już lata temu, a fani grupy mogli skakać po planszy młotkiem z "Kill'em All", pięścią ze "St.Anger" czy wężem, którego znacie z "Black Album".

Polecamy

Tym razem muzycy prezentują kolejną edycję planszówki. Moopoly: Metallica "World Tour" różni się od swojej pierwotnej wersji. Teraz grając w grę, możemy celebrować z zespołem życie w trasie i bić z nim rekordy świata. Na planszy pojawił się bowiem wyczyn Metalliki z 2013 roku - grupa wystąpiła na żywo na wszystkich kontynentach.

W grze możemy zdobywać miasta danego kontynentu, a potem dodawać do kart areny i stadiony, które zwiększą ich wartość. Podczas rozgrywki możemy także stać się posiadaczami kostek zespołu, wejściówek do snake pitu czy mandatów za złe parkowanie lub opłat za naprawę danej sceny.

Monopoly: Metallica "World Tour" już w sprzedaży

Metallica w odświeżonej edycji Monopoly oferuje także na nowe pionki. Gracze mogą poruszać się po planszy za pomocą Lady Justice, trumny z czasów "Death Magnetic", krzesła elektrycznego z "Ride the Lightning", krzyża z "Master of Puppets", ubikacji upamiętniającej pierwszą wersję okładki debiutanckiego albumu grupy oraz Scary Guya.

Monopoly: Metallica World Tour Fot. metallica.com

Edycję Monopoly: Metallica "World Tour" można kupić za 39,99 dolarów, czyli około 150 złotych za pośrednictwem strony metallica.com.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.