13.06.2016 17:09

Metallica zaczęła miksować następcę „Death Magnetic”

Kiedy ukaże się studyjny krążek zespołu? Chyba nastąpi to już niebawem, bo praca sukcesywnie idzie do przodu.

Metallica zaczęła miksować następcę „Death Magnetic”
foto: Mairo Cinquetti / East News

Praca nad nową płytą Metalliki to niekończąca się opowieść. Kapela nie śpieszy się z wydaniem płyty i ciągle pojawiają się szczątkowe informacje na temat nowego wydawnictwa.

W marcu 2015 roku Lars Ulrich stwierdził, że kapela ma 20 gotowych utworów. Natomiast kilka miesięcy później, bo w październiku 2015, Metallica udostępniła film ze studia nagraniowego potwierdzając, że formacja rozpoczęła pracę. Kirk Hammet natomiast zdradził, że producentem krążka jest Greg Fidelman.

W marcu 2016 roku temat nowego albumu powrócił, bo Lars Ulrich powiedział, że zespół da popalić fanom jeszcze w 2016 roku. Kiedy dokładnie - tego jeszcze nie wiemy. Jednak prawdopodobnie dojdzie do tego już niebawem.

Skąd takie przypuszczenia? Otóż Dan Nykolayko przeprowadził wywiad z Jamesem Hetfieldem oraz Larsem Ulrichem na potrzeby artykułu na stronę Metallica.com z okazji 20-lecia ukazania się płyty „Load”.

Artykuł ukazał się 9 czerwca 2016 roku i można w nim znaleźć następujące zdanie:

"

Zdołałem złapać Larsa i Jamesa przed tym, jak zamknęli się w pokoju nagrań z Gregiem Fidelmanem, żeby zacząć miksować nowy album. "

Dokładnie nie wiadomo kiedy przeprowadzono wywiad, ale zapewne już wkrótce poznamy więcej szczegółów na ten temat.

Całkiem niedawno Lars Ulrich zdradził, że 10. płyta kapeli zbliża się dużymi krokami:

"

Właśnie zbliżamy się w kierunku końca kreatywnego muzycznego procesu i zaczynamy zastanawiać się, jak zaprezentujemy to nagranie światu. Czerwiec 2016 roku będzie miesiącem, gdy w zasadzie usiądziemy i będziemy kombinować, co z tym zrobić - jak będzie nazywać się ten materiał i co na nim się znajdzie. "

Najwidoczniej nadszedł właśnie ten moment. Zacieramy ręce i odliczamy dni do ukazania się nowości od Metalliki.

Macie jeszcze siły czekać na następcę „Death Magnetic”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica