Metallica zagrała "Battery" z okazji 35-lecia "Master of Puppets". Zobacz występ w "The Late Show with Stephen Colbert"

04.03.2021 13:28
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Metallica wykonała "Battery" z okazji 35-lecia "Master of Puppets". Jak kapela wypadła w "The Late Show with Stephen Colbert"?

35 lat minęło, jak jeden dzień. 3 marca 1986 roku ukazała się 3. płyta Metalliki zatytułowana "Master of Puppets", ostatnia nagrana z Cliffem Burtonem. Była to przełomowa pozycja dla całego thrash metalu, która wyprowadziła go na światło dzienne szerszej publiczności. Album dotarł do 29. pozycji listy Billboard z wynikiem 6 milionów sprzedanych kopii w USA.

Polecamy

Metallica zagrała "Battery" z okazji 35-lecia "Master of Puppets". Zobacz występ w "The Late Show with Stephen Colbert"

W związku z okrągłą rocznicą, Metallica wystąpiła w programie "The Late Show with Stephen Colbert" i zagrała utwór "Battery". Riff stworzył James Hetfield na wakacjach w Londynie. Niektórzy odczytywali ten utwór jako opowieść o działaniach wojennych, ale okazało się, że zespół miał na myśli własnych fanów, którzy dawali energię kapeli do grania. Na Battery Street w San Francisco znajdowały się kluby, w których grupa grała na początku kariery.

Teraz posłuchajcie, jak Metallica brzmi w XXI wieku:

Polecamy

Tymczasem Metallica stworzyła specjalną kolekcję wraz z firmą Burton, która przypadkowo nazywa się tak samo, jak Cliff. Nazwa firmy sprawiła, że fani sądzili, iż to jakaś forma hołdu złożona zmarłemu koledze - niestety tak się nie stało. W ramach współpracy ukazały się specjalne plecaki, deski snowboardowe i pokaźna walizka.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.