08.05.2018 10:03

Metallica zagrała „Dancing Queen” grupy ABBA na koncercie w Szwecji

ABBA i Metallica? Sprawdźcie, jak muzycy poradzili sobie z wielkim przebojem szwedzkiej grupy.

Metallica w coverze ABBY
foto: kadr z wideo

Metallica wie co to znaczy dobry PR. Podczas europejskiej trasy koncertowej związanej z promocją płyty „Hardwired… To Self-Destruct” zespół sięga po popularne kompozycje w kraju, w którym akurat występuje. Tym oto sposobem w Krakowie Metallica wykonała „Wehikuł czasu” grupy Dżem, chociaż niektórzy twierdzą, że był to kawałek „Miłość w Zakopanem” Sławomira. 

Metallica sięga nie tylko po rockowych czy metalowych twórców - w Norwegii zagrała wielki hit A-ha. Natomiast 7 maja 2018 w Sztokholmie zespół zaprezentował cover grupy ABBA „Dancing Queen”.

Metallica gra hit ABBY

Możliwe, że muzycy podekscytowali się informacją, że po 35 latach ABBA ponownie spotkała się w studiu i stworzyła kilka nowych kawałków. 

Posłuchajcie, zatem jak „Dancing Queen” wypadł w wykonaniu Roba Trujillo i Kirka Hammetta:

Oto kolejne potwierdzenie, że Metallica świetnie bawiła się w Sztokholmie:

Covery w wykonaniu Metalliki

Dotychczas zespół zaprezentował cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band na koncercie w Pradze, następnie podczas występu w Budapeszcze Rob Trujillo zaśpiewał utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda. Były również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii cover Celtic Frost. 

Potem przyszła kolej na Niemcy, gdzie widzowie mogli usłyszeć utwór grupy Accept „Balls to the Wall”, zaś w Szwecji zaprezentowali „The Final Countdown” Europe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica