30.10.2018 09:36

Metallica zagrała "Phantom Lord" pierwszy raz od ponad 5 lat

Muzycy najwidoczniej zrobili się nostalgiczni, bo sięgnęli po utwór z płyty "Kill 'Em All". Tym razem Metallica wybrała "Phantom Lord", który nie grała od lat.

Metallica zagrała Phantom Lord
foto: kadr z wideo

Metallica lubi zaskakiwać swoich fanów, co doskonale jej się udaje - wystarczy jako przykład podać covery, które zespół grał podczas europejskich koncertów. Muzycy postanowili zaprezentować utwory twórców, którzy są szczególnie lubiani w kraju, w którym akurat grali. Tym sposobem na krakowskim koncercie w maju 2018 polska publiczność usłyszała cover Dżemu "Wehikuł czasu".

Czym jeszcze może zaskoczyć fanów Metallica? Oczywiście utworami z początków jej kariery, które wielbiciele grupy szczególnie lubią.

Metallica zagrała "Phantom Lord" pierwszy raz od ponad 5 lat

Tak też się stało 25 października 2018 podczas koncertu w Filadelfii w stanie Pensylwania. Metallica postanowiła zagrać pierwszy raz od ponad 5 lat utwór "Phantom Lord", który pochodzi z debiutanckiej płyty "Kill 'Em All". Posłuchajcie, jak po latach zabrzmiał ten numer:

Grupa ostatnio jest dosyć nostalgiczna - 6 października 2018 Metallica złożyła hołd dla Cliffa Burtona grając "(Anesthesia) Pulling Teeth" z pierwszej płyty.

Metallica na koncercie w Polsce w 2019

W ramach WorldWired Tour zespół zagra ponownie w Polsce. Koncert Metalliki odbędzie się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym.

Gośćmi specjalnymi na całej trasie będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety na koncert Metalliki do ogólnej sprzedaży trafiły 28 września 2018 roku. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica