03.05.2018 11:57

Metallica zagrała „Take On Me” grupy A-ha podczas koncertu w Norwegii

Od kilku tygodni wiadomo, że Metallica podczas swojej europejskiej trasy koncertowej gra covery utworów różnych zespołów, w zależności od kraju, w którym akurat daje występ. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że muzycy mogą zdecydować się na wielki synthpopowy przebój z 1985 roku.

Metallica na koncercie w Norwegii
foto: kadr z wideo

Był już cover„Jožin z bažin” grupy Banjo Band na koncercie w Pradze, następnie podczas występu w Budapeszcze Rob Trujillo zaśpiewał utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda. Były również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii cover Celtic Frost. Potem przyszła kolej na Niemcy, gdzie widzowie mogli usłyszeć utwór grupy Accept „Balls to the Wall”. 

Podczas koncertu w Krakowie Metallica wykonała „Wehikuł czasu” grupy Dżem, chociaż niektórzy twierdzą, że był to kawałek „Miłość w Zakopanem” Sławomira... Zespół wpadł na ciekawy pomysł, jak ukraść serca swoich fanów, w końcu jest to miły gest, gdy thrashmetalowcy grają utwór popularnego muzyka w danym kraju.

Metallica śpiewa „Take On Me” 

Robert Trujillo i Kirk Hammett podczas występu w Oslo, 2 maja 2018, ponownie postanowili sięgnąć po coś z repertuaru którejś z norweskich grup. I o ile covery Acceptu czy też Celtic Frost w wydaniu Metalliki nie wydają się aż tak abstrakcyjne, o tyle już numer A-ha to prawdziwa bomba. Kawałek, który znalazł się na pierwszej płycie grupy „Hunting High and Low”, zapewnił zespołowi w połowie lat 80. ubiegłego wieku światową sławę. 

Kirk Hammett w swoim wykonaniu musiał zastąpić brzmieniem gitary klawisze, na których w oryginale grał Magne Furuholmen. I wbrew pozorom wcale nie było to takie proste zadanie! Podobnie dla Roba Trujillo, który za zadanie miał zmierzyć się z zupełnie inną barwą głosu Mortena Harketa. Publiczność była jednak zachwycona i wspólnie z Metallicą zaśpiewała cały utwór. 

Uważacie, że Rob Trujillo powinien poważnie pomyśleć o założeniu własnego coverbandu? ;)

Romana Makówka
Tagi: Metallica Koncerty